Seks Yapmanın Korkunç Ağrılara Son Verdiği Tespit Edildi

Seks yaparken orgazm olmanın migren tedavisinde ilaçlardan daha etkili olduğu tespit edildi. İngiliz sinirbilim uzmanları orgazmın yoğun baş ağrısını yok ettiğini bildirdi.

Seks Yapmanın Korkunç Ağrılara Son Verdiği Tespit Edildi

Sevmek ve sevilmenin insan ruhu üzerindeki pozitif etkisi her geçen gün ortaya çıkan bilimsel tespitlerle daha çok belirgin hale geliyor. Seks yapmak da insan bedeninde meydana gelen belli ağrıları yok ediyor. Özellikle seks anında yaşanan sıkı bir orgazmın migren kaynaklı baş ağrılarını yok ettiği tespit edildi.

seks yapmak migren tedavisi

İngiliz fizyolog ve sinirbilimci Prof. Dr. Amanda Ellison, orgazm olmanın migreni tedavi etmek için ilaçlardan daha etkili olduğunu söyledi.

İngiltere'deki Durham Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Amanda Ellison, orgazm olmanın seratonin (mutluluk hormonu) salınımını tetiklediğini belirtti.

migren ağrısı seks orgazm tedavisi

"MİGREN HASTALARI DÜŞÜK SEVİYEDE SERATONİN SALGILIYORLAR"

Ellison, "Migrenden muzdarip insanların, yapılan vaka çalışmaları sonucunda düşük seviyede seratonin salgıladıklarını tespit ettik." dedi. Bu durum üzerine açıklamada bulunan sinirbilimci, orgazmın migren tedavisinde ilaçlardan daha etkili olduğunu söyledi.

seks orgazm

"İSRAİLLİ MİGREN HASTASI ÇİFTİN BAŞ AĞRILARI SEKS SONRASI ANİDEN KAYBOLDU"

Cinsel ilişki yaşamanın seratonin salınımıyla sonuçlandığını dile getiren Ellison, " İsrail'de biri 61 diğeri 47 yaşında olan iki hastanın ağır baş ağrısı vakası bildirildi. Eşleriyle orgazm anında her iki erkekte de baş ağrılarının aniden kaybolduğu bildirdi." dedi.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE