Sabah Seksi mi Akşam Seksi mi? Hangisi Daha Yararlı?

   Çoğu insan için sevişmenin en ideal olduğu zaman gece. Gece algısı oluştuğu için mi yoksa daha zevkli olduğu için mi gece? Peki ya sabah seksi daha iyiyse?

Sabah Seksi mi Akşam Seksi mi? Hangisi Daha Yararlı?

    Sevişmek için net bir zaman dilimi vardır demek oldukça yanlış olacaktır. Çünkü insanın doğasında bulunan sevişmek için belirli bir zaman algısı oluşturmak oldukça yanlıştır. Her çift için değişmekle birlikte ne zaman istenirse o zaman seks yapılabilir. Dünya genelinde seks için gece gibi bir kavram eşleştirmesi oluşturulmuş ve bu nedenle de çoğunluk gece sevişmeyi tercih ediyor ve ona göre kendini ayarlıyor. Peki ya size sabah sevişmek için bir fırsat tanısak? Hadi birlikte gece seksinin mi akşam seksinin mi daha yüksek performanslı olduğuna bakalım.

Sabahları Cinsel Hormonlar Zirvede!

   Erkeklerin testosteron hormonları bir gecede dengelenir ve yenilenir. Bu nedenle de sabahları uyanıldığında en yüksek seviyede, gece ise en düşük seviyede olma eğilimindedir. Uyku sırasında testosteron üretimi gerçekleşir ve gün içinde alınan kortizol takviyeleri ile uyanıldığında hormon en üst seviyede oluyor ve kan serum konsantrasyonu da o derece üst seviyede olur.

Erkeklerin cinsel aktivitesi için önemli olan bu testosteron hormonu, önemli bir rol oynamaktadır ki bu nedenle ereksiyon ve seks yapma motivasyonu bununla sağlanır. Sabahları bu denli yükselen hormon seviyesinin libido ve çok daha iyi ereksiyon ile dönüş yaptığı bilinmektedir.

Aynı şekilde kadınlar için de östrojen hormonu cinsel arzuyu getirir ve sabahları daha yüksek dozda olan östrojen ile inanılmaz zevk alınacaktır. Vajinanın artan kan akışı, yüksek hassasiyet ile üst seviye uyarı alınacaktır.

Sabahları Enerji Daha Yüksek Olur

   Pek çok insan gün içinde günün tüm stres ve yoğunluğu ile oldukça yorgun olabiliyor ve gece seks yaparken bir an önce bitirme derdinde olabiliyor. Bu da seks isteğini hem azaltıyor hem de verim alınmasına engel oluyor.

Ancak sabahları yapılan seks ile enerjiniz tavan olduğu için oldukça üst düzey zevk alabiliyorsunuz. Günün başlangıcında yapacak olduğunuz seks ayrıca günü de güzel devam ettirmenizi sağlamaktadır. Yani enerji olarak sabahları daha güzel seks yapabilirsiniz.

Sabahları Psikolojik Faktörler Sekse Engel Olabilir

    Bazı insanların alışkanlığı gece seks yapmaya yöneliktir. Bu da sabahları sekse karşı soğuk yaklaşmaya neden olabilir. Ki sabahları genelde çoğu kişide yoğun geçer ancak geceleri daha dinlenme odaklı olunur. Ayrıca sabahları ışık olduğu için çiftler çekinebilmektedir, gece karanlık daha rahat olmalarına neden olabilmektedir. Tüm düşünceler, bir yerlere gidecek olma ve yetişme arzusu psikolojik olarak odaklanmanın önüne geçecektir. Bu nedenle de bütün işleri bitirip gece seks yapmak daha rahat hissettirir ve seksten alınacak olan zevki yukarılara taşıyacaktır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 12:34

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE