Öpüşürken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Doğru öpüşmek partnerinize duygularınızı aktarmanın en etkili yollarından biridir. Cinselliğin vazgeçilmez anlarından olan öpüşmede yapılan hatalar kendinizi ifade etmenize engel olabilir.

Öpüşürken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öpüşürken önemli olan anın tadını çıkarmak ve korkmadan partnerinize yaklaşmaktır. Sizin için öpüşürken yapılan hataları derledik. Sizler yine de hata yapmaktan çekinmeyin...

ÖPÜŞÜRKEN EN ÇOK YAPILAN HATALAR

DİLİ ÇOK FAZLA KULLANMAK

Dilinizi kullanmak heyecan yaratır ve doğru bir davranıştır. Öpüşürken dili fazla kullanmak sıkıcı olabilir.

YENİLİKLERE KAPALI OLMAK

Uzun ilşkilerde öüşmek sıradan bir hal alabilir. Bu yüzden yeni yollar bulmalısınız. Mesala partnerinizin dudağından hafifçe ısırabilirsiniz. Aniden öpebilirsiniz.

DUDAKLARI ÖNEMSEMEMEK

Dadak bakımına önem vermelisiniz. Yumuşak ve pürüzsüz olmalıdır. Kuru dudaklar ilgi çekici olmaz.

ELLERİNİZİ KULLANIN

Öpüşürken sadece dudaklara odaklanmak itenilen sonucu vermez. Partnerinizin vücuduna küçük dokunuşlar yaparak haz almayı arttırabilirsiniz.

NE İSTEDİĞİNİZİ BELLİ EDİN

Partnerinizin elleri devreye girdiğinde öpücüğe odaklanmak zor olabilir. Öpüşürken elleri kullanmak önemlidir ancak ne kadar ileriye gitmeniz gerektiğiniz ya da nerede durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Aynı şey partneriniz için de geçerli. Eğer o an sadece öpüşme ile kalsın istiyorsanız bunu ona söylemelisiniz.

NEFES ALMAYI UNUTMAYIN 

Öpüşürken nefes almayı unutmak iyi değildir. Unutmayın, bir an için duraklamak, bilincinizi kaybetmekten daha iyidir.

KÖTÜ NEFES

Ağız sağlığı son derece önemlidir. Kötü nefesi engellemeniz gerekir. Diş macunları, ağız çalkalama suları veya sakızlar bunun için var.

ÖZENSİZ DAVRANMAYIN

Tutkulu olmak farklı, özensiz olmak farklı şeydir. Bu ikisini sakın birbirine karıştırmayın. Öpüşürken tükürüklerinizi partnerinizin her yerine bulaştırmayın.

AŞIRI TUTKU ZARAR VERİR

Her öpüşmenizin film tadında olmasını beklemeyin. Sonra umutsuzluğa kapılırsınız. Her öpüşme, muhteşem olmak zorunda değil. En iyisini yapacağım diye kendinizi zorlamayın. Hayatı akışına bırakın.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 15:11

Burak Akbaba


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER