'Mastürbasyondan Bıktım' Diyen Okuyucuya Haydar Dümen'den Uyarı

Cinsel sağlık konusunda gazetede yazdığı yazılarla okurlarına bilgi verip yol gösteren doktor Haydar Dümen'e 'mastürbasyon' sorusu soruldu. Dümen, soruyla ilgili gençlere 'Kolaya kaçmayın' uyarısında bulundu.

'Mastürbasyondan Bıktım' Diyen Okuyucuya Haydar Dümen'den Uyarı

Genç erkekler arasında oldukça yaygın olarak görülen mastürbasyon aşırıya kaçırıldığında fizyolojik ve psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Uzmanlar, erkeklerin zaman zaman kendilerini rahatlatıp keyif almak yapılan bu eylemin bağımlılık yapabileceği konusunda uyarıyor. 

cinsellik

Birçok çift birbirinden uzakta karantinada olduğu ve bekârlar için de flörtleşme evresi şimdilik askıya alındığı için cinsel arzuları tatmin etmek adına “ben, kendim ve yine ben” yaklaşımını benimsemek zorunda kalabiliyor.

HAYDAR DÜMEN'DEN GENÇLERE 'KOLAYA KAÇMAYIN' UYARISI

Posta yazarı Haydar Dümen, bugünkü yazısında “Mastürbasyondan bıktım” diyerek yardım isteyen 27 yaşındaki bir okuruna verdiği yanıtta mastürbasyonun gençlerin kolayına geldiğini ifade ederek uyarılarda bulundu.

haydar dümen

Dümen, “27 yaşındayım. Kimseye dokunamadım ama çok istiyorum. Sadece sanal seks ve telefonda mastürbasyon yapıyorum. Sizce bu doğru bir şey mi? Mastürbasyondan bıktım. Çözüm bulun” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"KISIR DÖNGÜDEN KURTULAMIYORSUNUZ"

“Değerli okurum, peki ben ne yapacağım ya? O olmaz, bu olmaz. Ayrıca en az 12-13 yıldır mastürbasyona takılıp kalmışsın. Bu da gençlerin kolayına gelir. Masrafsız, sıkıntısız bir de her zaman her yerde yapılabilen iş olduğundan bu kısır döngüden kurtulamıyorsunuz.

cinsel sağlık mastürbasyon

Bana göre tehlike çanları çalmaya başlamış. Bir de bunun evliliğe alışma süresi var. Çok fazla zaman yitirme. Şimdilerde bir kız arkadaş edinsen, tanıman, sevmen, ailelerin tanışması derken 2 yıl geçer. Evlen, çocukların olsun.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 15:10

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE