İlişki Esnasında Prezervatif Yırtılır Spermler Partnerde Kalırsa Ne Olur?

Türkiye'de cinsel sağlık denilince ilk akla gelen isim Haydar Dümen'e gelen soru şaşırttı: İlişki esnasında prezervatif yırtılır ve spermler partnerin içinde kalırsa ne olur? İşte Dümen'in soruya cevabı..

İlişki Esnasında Prezervatif Yırtılır Spermler Partnerde Kalırsa Ne Olur?

Türk basınında yıllardır halkın cinsel sorunlarına ilginç çözüm önerileri getirip tavsiyelerde bulunan cinsel sağlık uzmanı doktor Haydar Dümen'e gelen soru okuyucuları şaşırttı.

Cinsel sağlık uzmanı doktor Haydar Dümen, gazetede yazdığı köşeye bir okurunun, "İlişkide prezervatif yırtıldı. Spermlerimin birçoğu da sevgilimin içinde kaldı. Acaba kız arkadaşım hamile kalır mı?" sorusuna, " Okurum, okyanus ortasında pusulasız bir sandaldaymışım gibi hissettim kendimi” diye yanıt verdi.

cinsel ilişki

Dümen, “Böyle çaresiz durumlarda varsayımlar, umut ve ihtimaller devreye girer. Umarım kız arkadaşın hamile kalmamıştır” dedi.

İŞTE HAYDAR DÜMEN'E GELEN İLGİNÇ SORULAR VE DOKTORUN CEVAPLARI

"Kanamalar Sürekli Olacak mı?"

25 yaşındayım. Erkek arkadaşımla birlikte oldum. Kendimi kastım, birkaç damla kan geldi. Bir gün sonra birlikte olduk, yine kan geldi. Üç saat sonra bir kez daha seviştik, daha fazla kan vardı. Bu kanamalar sürekli olacak mı? Bakire olabilir miyim?

Haydar Dümen'in Cevabı: Vay be yavrum, bekaretin mekaretin kalmadı. Sen kızlık zarını çelikten bir teneke gibi mi düşünüyorsun? Ayrıca bu saatten sonra da hesaplar yapılmaz ki. Olan olmuş, yeni yolun hayırlı uğurlu olsun.

cinsel sağlık haydar dümen

"Prezervatif yırtıldı spermlerim sevgilimin içinde kaldı"

19 yaşındayım. Birkaç gün önce kız arkadaşımla korunarak ilişkiye girdim. İlişkide prezervatif yırtıldı. Spermlerimin birçoğu da sevgilimin içinde kaldı. Acaba kız arkadaşım hamile kalır mı?

Haydar Dümen'in cevabı: Okurum, okyanus ortasında pusulasız bir sandaldaymışım gibi hissettim kendimi. Böyle çaresiz durumlarda varsayımlar, umut ve ihtimaller devreye girer. Umarım kız arkadaşın hamile kalmamıştır.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 16:51

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE