Hoşlandığınız Kişiyi Elde Etmek için 7 Gizli Yöntem

İlgi duyduğumuz kişinin sizi farketmesini mi istiyorsunuz? O halde bu yöntemler işinize çok yarayacak. İşte hoşlandığınız kişiyi elde etmenin psikolojik yolları...

Hoşlandığınız Kişiyi Elde Etmek için 7 Gizli Yöntem

1. Size İyilik Yapmasını Sağlayın

Hoşlandığınız kişiden sizin için küçük de olsa bir iyilik yapmasını isteyin. Bu durum, karşınızdaki kişinin pozitif duygularını sizinle ilişkilendirecektir. Buradaki iyilik, ondan kahramanınız olmasını istemek ya da onu büyük yükler altına sokmak değildir. Aksi halde, tam tersi bir durumla karşı karşıya kalabilir ve kaprisli bir kişi izlenimi yaratabilirsiniz. Örneğin, onun bahsettiği bir mekanı bulmak için adres tarifi sorabilir ya da anlattığı bir filmin linkini atmasını isteyebilirsiniz. Kim bilir belki beraber gidebileceğinizi veya izleyebileceğinizi bile söyler...

Image result for man helping woman

2. Birlikte Gülün

Sizi güldürmesine izin verin ve siz de onu güldürün. Hoşlandığınız kişinin hafızasında sizinle ilgili ne kadar kahkaha ve güzel anı olursa, o kadar hoşlandığınız kişinin aklına gelir ve özlenirsiniz. Unutmayın ki; sadece kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanmazlar, aynı zamanda erkekler de kendini güldüren kadınlara karşı oldukça pozitif duygular beslerler.  

Image result for smiling couple

3. Mükemmeli Oynamayın: Açık ve Özgüvenli Olun

Kusurlarınızı gizlemeyin! Evlilik ve ilişkilerin yürümemesinin en büyük nedeni; ilişkinin başında tarafların birbirine mükemmeli oynama çabasıdır. Zaman içinde çiftler birbirlerinin kusurlarını görmeye başlayıp, toleranslarını kaybedince, artık eski heyecanı duymamamaları çok normal olacaktır. Kendinizle önce siz dalga geçerseniz, hem özgüvenli bir tablo sergiler, hem de sizinle kötü niyetle dalga geçmeye çalışan diğer herkesin çabasını yersiz kılarsınız. Bu durum sizin mütevazı, dürüst ve güvenilir biri olduğunuzu düşündürür.

Image result for creating excitement in the relationship

4. Heyecan Yaratın

Onun, siz ile adrenalin duygusu arasında bağ kurmasını sağlayın. Böylece hoşlandığınız kişi korku, heyecan ve adrenalin yaratan durumları bilinçaltında, sizinle ilişkilendirecek ve sizin yanınızda kalp atışları hızlanacaktır. Bu sizin için beraber bir maceraya atılmak adına güzel bir fırsat olacaktır. Unutmayın, beraber sıkılmayan ve çılgınlık yapan çiftler arasında tutkulu bir bağ vardır.

Image result for couple racing

5. Aynalama Tekniğini Kullanın

Kabul etsek de etmesek de, bizimle aynı olanla daha kolay bağ kurarız ve onları kolaylıkla içselleştiririz. Bizim gibi olmayan ve düşünmeyeni ise tehlikeli buluruz. Onun düşüncelerini taklit edin ve onaylayın. Taklit ve onaylamaktan kastımız kesinlikle her dediğini aynı cümlelerle onaylamak değildir. Örneğin; kalabalıktan hoşlanmam dediğinde, eğer tabii ki siz de öyle düşünüyorsanız konuyu ilerletebilir bununla ilgili bir anınızı anlatabilirsiniz. Bu durum aranızda bir bağlantı ve aynılık yaratacaktır. Onun en çok hangi renk kıyafetleri tercih ettiğini gözlemleyin, hangi durumlarda elini kolunu nereye koyduğunu da...Hepsi sizin için onu etkileme yolculuğunda kılavuz niteliğinde olacaktır.

Image result for creating excitement in the relationship

6. Sıradışı Benzerlikler Bulun

Peki bir önceki kuralımız henüz tazeyken, bunu bir adım ileriye götürerek aranızdaki sempatiyi arkadaşlıktan çıkararak özel bir bağa dönüştürmeye ne dersiniz? Araştırmalar, benzerliğin ne kadar nadir ve sıradışı olduğunu algılarsak çekimin o kadar artacağını kanıtlıyor. Örneğin, ikinizin de ayrılmış ailelerin çocukları olmanız halinde, aynı kaderi yaşadığınızı ve birbirinizi anlayabileceğinizi düşündürecektir. Ya da  ikinizin de çoğunluğun çok sevdiği bir şeyden hoşlanmadığınızı keşfederek, bunu sadece ikinizin anlayacağı bir espriye çevirmek özel bir bağ yaratmak adına faydalı olacaktır. 

Image result for creating excitement in the relationship

7. Hafif Dokunuşları Deneyin

Karşı tarafa doğru işaretler vermek ve heyecan yaratmak için; omzundaki toz tanesini veya saçı alıyormuş gibi yapmak, ona hafifçe dokunmak, beraber gülerken gözlerinizi ayırmadan yapacağınız sıcak bir omuz teması , aranızdaki elektrik ve enerji alışverişini artıracaktır.

Image result for smiling couple

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 01:21

Ayça Sağlam

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Mutlu
Mehmet Mutlu - 4 hafta Önce

hepsini zamanında uyguladım şu an aşık olduğum kişiyle birlikteyim

SIRADAKİ HABER