Cinsel İlişki Hakkında Şaşırtan Gerçek: Geçici Hafıza Kaybı Yaşayabilirsiniz!

Cinsel ilişki sırasında aman dikkat! Geçici hafıza kaybı yaşayabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler…

Cinsel İlişki Hakkında Şaşırtan Gerçek: Geçici Hafıza Kaybı Yaşayabilirsiniz!

   İnsanların doğasında olan cinsel ilişki, seks yapma arzusu, her ne kadar birçok faydaya sahip olsa da yapılan son araştırmalar bilinmeyen bazı gerçekleri ortaya çıkardı. Cinsel ilişkiye girerken, cinsel ilişki sırasında ve sonrasında bir süreliğine geçici hafıza kaybı yaşanabileceğiniz biliyor muydunuz? Eğer beklenmedik durumla karşılaşmak istemiyorsanız sizi aşağıya alalım…

Hafıza Kaybedebilme İhtimaliniz Var!

   2011 senesinde bir kadın ve kocası cinsel ilişkiye girdiler ve sonrasında kadın hafıza kaybı yaşadı. Cinsel ilişki sırasında garip hisler içinde olduğunu söyleyen kadın ilişki sonrasında çoğu şeyi unuttu ve hastaneye gittiler. Sonucun ne olduğunu anlayamadılar ve bir tanı koyulamadı. Ancak gittikleri doktor bunun üzerine araştırmalar ve deneyler yaparak, beynin cinsel ilişki sırasında çalışma şeklinin inceleyerek vs. insan vücudunun seks sırasında tepkilerini kadın ve erkeklerde ayrı ayrı inceledi.

Kadınlarda zevk alma daha fazla yaşandığı için kadınların beynine giden sinyal sayısı oldukça çok oluyor ve zevk arttıkça beyin titreşimleri çok fazla artıyor. Bu da geçici süreliğine hafıza kaybına neden olabiliyor. Bahsedilen kadın 24 saat sonra hafızasının yerine geldiğini dile getirmiştir.

Bolca Elma Yiyin!

   Eğer partnerinizle ya da eşinizle cinsel ilişkinizi çok daha kaliteli çok daha aktif hale getirmek istiyorsanız, gün içinde en az bir defa elma yemelisiniz. Yapılan tüm araştırmalar elma yiyenler ve yemeyenler arasında cinsel ilişki farkını ortaya koydu. 731 kişinin katıldığı bu araştırma sonucunda göre elma yiyen insanların yemeyen insanlara oranla daha iyi performans sergiledikleri, daha fazla zevk aldıkları ve beyne giden sinyallerin daha düzenli ve sağlıklı olduğunu gösterdi. Bu nedenle de elma yemek geçici hafıza kaybı durumunun önüne geçecek ve zevki istediğiniz dorukta yaşayabileceksiniz.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE