Cinsel Hayatını Sevenler İçin: Her Gün Cinsel İlişki Yaşamak Zararlı mı?

Cinsel ilişkiyi sık yaşayanlardan mısınız? Peki ya fazla cinsel ilişkinin zararları olabileceğini düşündünüz mü hiç? İşte tüm detaylar..

Cinsel Hayatını Sevenler İçin: Her Gün Cinsel İlişki Yaşamak Zararlı mı?

  Özellikle ilişkilerin ilk dönemlerinde çok sık cinsel birliktelik yaşanmakta ve bu her günün dışında gün içinde de sayıca fazla olabiliyor. Durum böyle olunca da çiftlerin kafalarında bu durumun zararlı olup olmaması konusunda sorular oluşmaya başlıyor. İlerleyen süreçte her ne kadar bu birliktelik sıklığı azalıyor olsa da bazı ilişkilerde bu yoğunluk devam edebiliyor. Peki ya her gün cinsel ilişki yaşamak zararlı mı? Sakıncaları neler? İşte konuyla alakalı tüm detaylar…

Her Gün Cinsel Hareketliliğin Zararları

  • Eşlerden biri zamanla pes edecek ve bu pes ediş ile konuya yönelik tartışmalar artacaktır.
  • Cinsel yaşam sıklığı nedeniyle çiftlerin sosyal yaşamları sınırlanabilir.

  • Cinsel ilişkide bu artış, sürekli cinsel birliktelik isteği getirecek ve bu da çiftler arasında uzaklaşmalara neden olup başka ilişkiler içerisinde bulunmaya neden olabilmektedir. Bu durumda da cinsel hastalıklar ile bulaşan hastalıkların bulaşma riski artış gösterir.
  • Eşlerden birinin yoğun isteği, diğer tarafta isteksizlik problemi oluşmasına neden olabilir.

  • Çiftler arasında cinsel ilişki, problemlere çözüm niteliğinde kullanılabilir ki bu da sorunların çözümlerinin ertelenmesine neden olur.
  • Kadınların adet dönemlerinde tartışma konusu haline gelebilir.

  • Kronik yorgunluk ortaya çıkabilir.
  • Cinselliğin genel olarak gece yaşanıyor olması, uyku problemlerine neden olabilmektedir.

    Cinsel hayatın aşırı hareketli oluşu ve sıklığın her gün ya da üzerinde olması, yukarıdaki problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Bu gibi durumlar oluşmasının önüne geçebilmenin tek yolu da aslında çiftlerin iletişime geçebilmeleridir. Çiftlerin problemleri hakkında konuşmaları, sorunların çözülmesini sağlayacak ve çiftler arasında düzenli bir cinsel yaşam oturtacaktır. Ayrıca düzene giren cinsel yaşam ile birlikte daha mutlu seks ve daha mutlu ilişkiler yaşanacaktır.

Ayrıca isterseniz "" üzerine tıklayarak yazımızı okuyabilir ve bu yazıyı okuyarak cinsel ilişkiyi her gün yaşamanın faydalarına da göz atabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 12:23

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fichvjj
Fichvjj - 2 ay Önce

Allah belanı versin

Gizli üye .d
Gizli üye .d - 1 ay Önce


Çok saçma :D