Bilim İnsanları Araştırdı! Kadınlar Orgazm Sırasında Neden Ses Çıkarır?

Bilim insanları seks sırasında kadınların çıkardıkları seslerin kaynağını araştırdı. Peki orgazma olurken neden ses çıkarılır?

Bilim İnsanları Araştırdı! Kadınlar Orgazm Sırasında Neden Ses Çıkarır?

Cinsel ilişki sırasında çıkarılan seslerin asıl nedenini tespit etmek isteyen bilim insanları, cinsel açıdan aktif, yaş ortalaması 21 olan 71 heteroseksüel kadın üzerinde bir araştırma yaptı.

ÖN SEVİŞME ORGAZMI HIZLANDIRIYOR

Araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların büyük bir oranı mastürbasyon ile orgazma ulaşıyor. İkinci sırada ise partner tarafından uyarılma geliyor. Üçüncü sırada oral seks gelirken, kadınların çoğunluğunun ön sevişmede orgazma ulaştığı ortaya çıktı.

SESLER ZEVKTEN Mİ ÇIKIYOR?

Seks sırasında çıkan seslerin zevkten mi olup olmadığını araştıran bilim insanları, bu seslerin zevkten olmadığını, kadınların erkek orgazmının hemen öncesinde ya da orgazm esnasında ses çıkardıklarını tespit etti. Yani bu tepkiler, kontrol edilemez bir refleks olmadığı, partnerinin davranışlarını manipüle etmek ve onun tatmin olmasını sağlamak amacıyla çıkarılıyor.

PARTNERİ İÇİN SES ÇIKARIYORLAR

Araştırmanın sonuçlarına göre, bilinçli ya da bilinçsiz kadınlar, seks sırasında kendi zevklerini ifade etmekten çok, partnerinin orgazma olmasına yardımcı olmak için ses çıkarıyor. Yine araştırmaya göre çiftlerin, cinsel ilişki sırasında kendi arzularını gerçekleştirme motivasyonu, toplumsal kalıplar mevzu bahis olduğunda geri planda bırakılıyor. Kadınların da partnerini memnun etmek için çıkardığı sesler de bu tespitin içinde görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER