Son aylarda NFT'ler giderek popülerleşirken, ünlü isimlerin de bu alana merakı artıyor. NFT ilgisi tüm dünyada yaygınlaşırken, ünlü komedyen Cem Yılmaz da akıma ayak uydurdu. Komedyenlik, senaristlik ve oyunculuğunun yanı sıra karikatürist de olan ve bir dönem Leman Dergisi'nde çalışan Yılmaz, çizimlerini satışa sundu.

"VAR MI NFT İSTEYEN?"

Cem Yılmaz, Twitter hesabından yayınladığı gönderide, "Var mı NFT isteyen? İsteyene atıyorum. Deneme ya, bir şey değil..." açıklamasını yaptı.

cem yılmaz nft

CEM YILMAZ'IN NFT KOLESİYONU 


Ardından bir platformda kendi adına açılmış hesabın linkini paylaşan ünlü komedyen, "Bu bir kız..." adında çizdiği üç adet kadın resmini NFT olarak koleksiyonuna ekledi. NFT'lerini listeleyen Yılmaz, 7 gün boyunca devam edecek bir açık artırma başlattı.

TAKİPÇİSİYLE ŞAKALAŞTI


Bir takipçisinin "Koleksiyon değeri yok ama yine de Cem Yılmaz olduğu için her türlü gider" yorumuna da esprili bir yanıt veren komedyen, "Ulan burada da mı be..." dedi.

NFT NEDİR?


NFT blockchain üzerinde eşsiz bir varlığı temsil eden bir dijital token türü. Bunlar tamamen dijital varlıklar veya gerçek dünya varlıklarının tokenlaştırılmış versiyonları olabilir. NFT'ler kripto paraların aksine birbiriyle değiştirilemediğinden, dijital dünyada gerçeklik ve mülkiyetin kanıtı işlevini görüyor.NFT'ler, merkeziyetsiz uygulamalar (DApp'ler) tarafından benzersiz dijital ürünler ve kripto koleksiyonlukları çıkarmak için kullanılıyor. NFT'ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir.

nft nedir

Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT'nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT'ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blokchainde izlenir.