Günümüzde moda haline gelmiş olan şeylerden birisi estetik operasyonlardır. İnsanlar yüzlerini ya da görünen, görünmeyen bölgelerini uygun oranlara getirmek adına operasyonlara başvuruyor ve istedikleri oranlarda vücut hatlarına sahip oluyorlar. Ancak her ne kadar çok insan başvuruyor ya da araştırıyor olsa da çoğu ameliyat yaptırmak istemediği için operasyonlardan uzak duruyor. Peki ya ameliyatsız yapılan estetik uygulamalar yok mu? Evet, tabi ki var… Ameliyat gerektirmeyen operasyonlar genelde kırışıklık, yara izi, ben sildirme, aşırı yağ, istenmeyen tüyler ya da ciltte renk değişikliği tedavileri içermektedir. Estetik cerrahide yaygın bir şekilde kullanılan uygulamalar da bunlardır zaten. İşte o yöntemler…

Bu Estetik Operasyonlar Ameliyat Gerektirmiyor

Botoks Enjeksiyonları

   Kırışık tedavileri en başta olmak üzere günümüzde kaş kaldırma, çeneye şekil verme ve çeneyi inceltme gibi birçok operasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanı günden güne artan, sürekli artan botoks enjeksiyonları, ayrıca migren tedavileri bölgesel terleme önleme, mide botoksu ile obezite tedavisi de kullanılma sebeplerindendir.

Bu Estetik Operasyonlar Ameliyat Gerektirmiyor

Dolgu Enjekisyonları

   Dolgu enjeksiyonları, çoğunlukla gençleştirme operasyonlarında kullanılır ve yüze hacim verilmesi sağlanır. Derin kırışıklık tedavilerinde, dudak, burun ve alın şekillendirme veya elmacık kemiği, çene belirginleştirme, göz çevresi çukurlarının tedavisinde başvurulan bir yöntemdir.

Bu Estetik Operasyonlar Ameliyat Gerektirmiyor

Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı? Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı?

Cilt Gençleştirme

  Yüz ve vücudun bölgelerinde uygulanan gençleştirme, pürüzsüzleştirme ve renk değişim uygulamalarının hepsini kapsar. Gençlik aşıları, nem aşıları, mezoterapi, PRP, kimyasal peeling, selülit giderme gibi yöntemler de ameliyatsız gerçekleştirilmektedir. Kişinin ihtiyacına en uygun olan tedavi bulunur ve ona uygun tedavi planlanır ve hazırlanır.

Bu Estetik Operasyonlar Ameliyat Gerektirmiyor

Ameliyat Gerektirmeyen Estetik İşlemlerin Avantajları

   Ameliyatsız estetik operasyonlarının hasta için çok sayıda avantajı vardır. Anestezi, kesi işlemleri gerekmemesi de bu avantajların en başında yer almaktadır. Hızlı uygulanan işlemlerdir ve sonuçlar da hızlıca ortaya çıkar. Bütün bunlara ek olarak en avantajlı özelliği ise hiçbir iyileşme süreci gerektirmemeleridir. Bunu sağlayan şey de herhangi bir cerrahi müdahale, kesi olmadan işlemlerin yapılıyor olmasıdır. Botoks ve dolgu operasyonlarının etkileri geçicidir; kullanılan malzeme türüne göre belirli periyotlarda tazelenmesi gerekmektedir. Kolajen üretimini tetikleyen yollar olduklarından uygulamaya devam edilmesi de fayda sağlayan şeyler arasındadır.