'Kim Bu Ben' galasında görüntülenen Demet Evgar: Bebek gelince çadırdan karavana geçtik 'Kim Bu Ben' galasında görüntülenen Demet Evgar: Bebek gelince çadırdan karavana geçtik

Ünlü Hollywood yıldızı Bruce Willis'e, beyinin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen 'afazi' yani söz yitimi hastalığı teşhisi 2022'nin Mart ayında konulmuştu.

Hastalığı ortaya çıktıktan sonra oyunculuğu bırakarak gözlerden uzak bir hayat yaşayan aktörün sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme ise geçtiğimiz aylarda yaşandı.

Willis'in ailesi, ünlü ismin davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, dil ve harekette bozulma semptomları gösteren 'frontotemporal demans' hastalığına yakalandığını duyurdu.

tallulah4Bruce Willis ile Demi Moore'un 1994 yılında dünyaya gelen kızı Tallulah Willis, babasıyla ilgili duygusal bir yazı kaleme aldı.

Tallulah, babasının demans teşhisi almadan önce hastalıkla ilgili belirtiler gösterdiğini, ancak tüm ailenin bu belirtileri görmezden geldiğini söyledi.

"Aslında uzun zamandır babamla ilgili bir şeylerin ters gittiğini biliyordum. Babamın durumu, bir çeşit 'tepkisizlikle' başladı. Ailem ve ben, bu tepkisizliği rol aldığı filmlerden dolayı yaşadığı duyma kaybına bağladık."

tallulahTallulah zaman geçtikte babasının bu tepkisizliğinin arttığını ve bu yüzden babasının kendisine 'tavır aldığını' düşündüğünü itiraf etti:

"Babamın üvey annem Emma Heming Willis'ten iki bebeği olmuştu ve bana olan ilgisini kaybettiğini düşündüm. Bunun gerçekte olup biten şeylerle uzaktan yakından alakası yoktu. Ancak ergen beynim yüzünden 'Annem için yeterince güzel değilim, babam için de yeterince ilginç değilim' diye düşündüm."

Adsız tasarım - 2023-06-01T113106.565
Son dört yıldır anoreksiyadan muzdarip olduğunu açıklayan Willis, "Gerçek şu ki, bununla başa çıkamayacak kadar hastaydım" dedi 

Babasıyla geçirdiği her an için minnettar olduğunu aktaran ünlü isim, "Babamın evine her gittiğimde tonlarca fotoğraf çekiyorum. Ondan gelen tüm sesli mesajları bir sabit diske kaydettim. Her şeyi belgelemeye, onun olmadığı günler için bana onu ve bizi hatırlatacak bir kayıt oluşturmaya çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

tallulah5