Sunucu Bircan BaliReynmen olarak bilinen şarkıcı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etmesiyle gündem olmuştu. 

Bircan Bali ve Reynmen davasında yeni gelişme!

Bali, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde, Reynmen’in sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Değerlerim hakkında yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” ifadelerini kullandığını ve kendisini tehdit ederek hakarette bulunduğunu belirtmişti. 

Bircan Bali ve Reynmen davasında yeni gelişme!

Fenomen Aktaş hakkında 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 9.5 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Ancak İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın önceki celsesinde mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Yusuf Aktaş’ın 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 2 yıl 10 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etmişti.  

Bircan Bali ve Reynmen davasında yeni gelişme!

8 Mart günü gerçekleşen karar duruşmasında büyük bir gelişme yaşandı. Mahkemeye yeni atanmış olan duruşma savcısı, görev değişikliği nedeniyle mütalaanın yenileneceğini belirtti. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanık Yusuf Aktaş’ın söylemlerinin 'tehdit' suçunu oluşturmadığını ve “Tehdit içerikli iddia olunan söylemlerin hukuk boyutunda gerekli şikayetleri yapacağı yönünde söylem olduğu ve bu hususun tehdit suçunu oluşturmadığı...” ifadelerini kullandı.

Bircan Bali ve Reynmen davasında yeni gelişme!

Mütalaada Aktaş’ın, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan, ucuzsunuz, vasfınız ne sizin” sözlerini, Bircan Bali’ye televizyon programında kendisine yönelik yaptığı olumsuz eleştirilere tepki olarak söylediği belirtildi. Bu sebeple Yusuf Aktaş’ın, 'hakaret' suçunu haksız fiil altında işlediğini mütalaada ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesi talep edildi.

CZN Burak, enkaz altındaki Taha Duymaz'la ilgili son gelişmeleri aktardı! CZN Burak, enkaz altındaki Taha Duymaz'la ilgili son gelişmeleri aktardı!

Bircan Bali ve Reynmen davasında yeni gelişme!

Mütalaanın ardından taraflara son savunmalarını hazırlamak için süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi.