Merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar, babasının eski eşi İpek Açar’ın 2019’da dünyaevine girdiği eşi Alper Kömürcü hakkında çarpıcı tezlerde bulunmuştu.

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

Alper Kömürcü’nün eski orkestramdaki müzisyenlere ‘Beste’ye çalarsanız bir daha TRT’de çalamazsınız’ diye tehdit aramaları ve iletilerini bugün gördükten sonra ‘artık yeter’ demek zamanı! Herkes haddini bilecek. Şunu sakın unutmayın, bir şeyleri hasır altı etmek onların var olduğu gerçeğini değiştirmez. Susmak, her bir durum için yaptığımız sessiz mutabakatlardır; durumu değiştirmez. “Konser provamızda öğrendiğim, hakkımda söylenen bu hadsizliği yaradana havale ettim. Müziklerin babamın müzikleri olduğunu hatırlatmak isterim Alper Kömürcü.

40-50 BİN DOLAR!

Beste Açar, “Babamın müziklerini söyleyebilmem için İpek’in muvafakatname vermesi gerektiği formunda bir protokol imzalamıştım. 7-8 aydır muvafakatname istiyorum, vermiyor. Babamın müziklerini isteyenlerden 40-50 bin dolar para talep ettiğini duyuyordum” demişti.

“KAYAHAN’IN MÜZİKLERİ BİREBİR HALDE DEVAM EDİYOR”

İkili ortasında sular bir türlü durulmazken; İpek Açar, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama ile eski eşinin kızı Beste Açar’a yanıt verdi:

Bitmedi bitmiyor ve korkarım bu gidişle bitmeyecek.PR gereci olarak kullanılmamdan ben ve beni sevenler bıktı fakat, haber yapılmaktan bıkılmadı.Nasıl yapayım? Her gün her palavraya, her iftiraya, her şuursuzluğa yanıt mı vereyim?Yüzlerce kez söylediğim üzere Kayahan müzikleri o hayattayken nasıl yönetiliyorsa birebir halde devam ediyor. ‘Herhangi bir değişiklik yok’ mu diyeyim? Yoksa ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin bana verdiği yasal hak olarak soyadımı kullanıyorum ve evladımla tıpkı soyadını taşımaya devam edeceğim’ mi diyeyim?Yoksa ‘Derdim para olsaydı eşlik haklarımdan vazgeçmezdim’ mi diyeyim? Ya da ’22 yıl hayat arkadaşlığı yaptığım ve kaybettiğim, değerli Kayahan’ın ismi bu türlü şeylerle anılmasın, çok üzülüyorum’ mu diyeyim?Ya da ‘Her müzisyen istek ettiği herkese çalabilir’ mi diyeyim?

Esra Erol 49. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde! Esra Erol 49. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde!

“ALLAH BANA İKİNCİ DEFA TALİH VERDİ”

Kayahan’ın eski eşi İpek Açar, “Ben az geldim, artık de eşim Alper Kömürcü üzerinden haber olmaya çalışılıyor. Çok şükür büyük Allah’ım bana ikinci defa az bulunur bir baht verdi. Bebeğimi sıhhatle büyütüp, sıhhatle hayata getirebilmek için uğraştığımız bu hassas günlerde benim ve sevdiklerimin ismini, kendisinin her PR çalışması öncesinde haber olmak uğruna artık kullanmazsa çok keyifli olacağım” sözleriyle Beste Açar’a reaksiyon gösterdi.