Ünlü oyuncu Bade İşçil hakkında sahte vekaletname düzenlendi.

Milliyet’te yer alan habere göre; Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi ile Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak Güven Y. Hakkında sigortada sahtecilik yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Açılan soruşturmada şüpheli Güven Y.’nin sahte vekaletname düzenleyerek, trafik kazalarında kusurlu araçların maddi teminatlarının yetmediği durumlarda kasko poliçesinin teminatından değer kaybı talebinde bulunduğu tespit edildi.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Güven Y.’nin bu yol ile sigorta dolandırıcılığı yapıp haksız kazanç elde ettiği anlatılarak lüks marka 5 aracın trafik kazasıyla ilgili sigorta dolandırıcılığı yaptığı ifade edildi.
 
BADE İŞÇİL’İN PARASINI ALAMADI

İddianamede, şüphelinin iki sigorta şirketinden sahte vekaletname ile 25 bin 919 TL haksız kazanç elde ettiği, diğer ikisinden ise ödeme alamadığı belirtildi. 

17 Temmuz 2015 tarihinde Kurtuluş’ta hasarlı trafik kazasına karışan ve aracı hasar gören oyuncu Bade İşçil adına da sahte vekaletname çıkarıp sigorta parasını almaya çalıştığı ancak İşçil’in kendisine 36 bin 162 TL ödeme yapan sigorta şirketi şüpheliye ödeme yapmadığı ifade edildi.

Hande Erçel, Türkiye'yi yasa boğan felaketle ilgili ilk kez konuştu! Hande Erçel, Türkiye'yi yasa boğan felaketle ilgili ilk kez konuştu!

Bade İşçil'e Şok! Adına Sahte Vekaletname Düzenlendi..
 
Şüpheli Güven Y. hakkında, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından 11 yıl 9 aydan 37,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüphelinin yargılanmasına Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.