Yaşam Enerjisini Her Daim Ayakta Tutmak İsteyenlere: Reiki

Yaşam enerjisinden faydalanarak sağlıklı, dengeli ve mutlu olmak mümkün. Bunu sağlayan ve bin yıllardır güncel kalan reiki nedir, nasıl yapılır? İşte tüm detaylar..

Yaşam Enerjisini Her Daim Ayakta Tutmak İsteyenlere: Reiki

Bugünden 14 bin yıl önceye gidin ve bakın! O zamandan bu zamana kadar ayakta duran ve inanç çevresini günden güne daha da arttıran neler var? Geçmiş dönemlerde çok sık başvurulan ve günümüz modern dünyasında da sık başvurulan bir enerji akış yoludur Reiki. Bilinçaltının ayakta kalması, enerjinin yüksek tutulması derken capcanlı, sadece kendimiz olduğumuz bir hayatı sağlayan reiki hakkında tüm detaylar…

Reiki Nedir?

Dünyada var olan her şey bir enerjiden ibarettir ve her şeyin bir enerjisi mevcuttur. Atomlardan oluşan bütün maddeler enerji ile bir arada durur ve enerji ile var olurlar. Doğuştan itibaren herkesin enerjisi evrene nakledilmeye başlar ve evren ile insan, insan ile insan, her şey ile evren ve insan arasında sürekli bir enerji akışı ve hareketlenmeleri meydana gelir. Bu akış ile hayatta enerjik duruyor, ayakta yürüyebiliyor ve rahat bir kafaya sahip olabiliyoruz. Ancak yaşadığımız tüm korkular, öfke, stres gibi olumsuz duygular, enerji akışımızı olumsuz etkileyerek bozulmalara ve tıkanıklıklara neden olarak bu akışı elimizden alıyor.

Bu akışın yeniden sağlanması için de bugünden 14 bin yıl öncesine kadar yolculuk yapıyor ve Mu kıtasına gidiyoruz. Mu kıtasından bugünlere kadar gelmiş, uygarlıkların her birine uğramış ve daha da güçlenerek yöntemlerle gelen Reiki… Bu akışı yeniden sağlayacak olan o işte.

Bütün insanlarda ortalama 200 kadar çakra var ve bu çakraların 7 tanesi temel çakralardır. Bu merkezlerin her biri enerji akışının sağlandığı, enerjini aktığı noktalar. Diğer bir deyişle de yaşam enerji kanallarıdır. Bu kanallar ile sağlanan enerji akışının önüne geçecek olan engeller ise doğadan beslenmemizi olumsuz etkileyerek yaşama karşı pozitif olmamızı önleyecektir. Yediğimiz içtiğimiz her şey bize enerji veriyor ve biz beslenme ile gerekli olan enerjiyi vücudumuza alıyoruz. Eğer beslenmezsek vücut yeterli enerjiye bulamayacağından ya hasta oluruz ya da yaşam sonu… İşte bunların her biri enerji…

Her bir çakramız o kadar hassas ki aslında, aldığımız küçük bir üzücü haber dahi tıkanmaya neden olur ve akış doğru sağlanamayacağından vücutta dengesizlikler ortaya çıkar. Tüm bu dengesizliğin önüne geçmek ve akışı hep ayakta tutmak için de bin yıllardır süre gelen en etkili yöntem Reikidir.

İç Güdümüzde Neler Var?

Rei, Japonca bir kelime olup evrensel ve yaşama ait anlamına gelmektedir. Ki, ise kimi yörelerde Çi olarak da anılan enerji anlamına gelmektedir. Yani Reiki, adından anlaşılacağı üzere yaşam enerji anlamına gelmektedir. Sonsuz kaynaktan evrene, bedenlerimize bahşedilmiş olan yaşam enerjisidir Reiki. Enerji kanallarından akarak tüm vücudu dolaşır ve mutlu, dengeli, doğa ile bütün bir akış sağlar.

Reiki için verilen en basit örneklerden birisi: herhangi bir yeriniz ağrıdığında elinizi direkt olarak oraya götürürsünüz, bunun nedeni işte iç güdülerdir. İç güdüsel bu davranış aslında bizim enerji ve şifa verme özelliğimizin doğamızda olduğunun göstergesidir. Arzu eden herkesin kolaylıkla öğreneceği Reiki, sevgidir, şifadır, sonsuz enerji kaynağından gelir ve asla bitmez. Zaten bilimsel olarak da enerji yok edilemez…

Enerji Akışı Stresi Uzaklaştırır

Çakralar temizlendikten sonra enerji akışları sağlanır ve bu akış ile kişi stresten, korkudan ve bunlar gibi daha çok olumsuz duygu ve enerjiden uzaklaşır. Bunlar da beraberinde yaşam kalitesinde artış getirir. Her bir çakra herhangi bir duygu ve organız temsil eder, hangi çakrada tıkanıklık varsa onunla ilgili bir olumsuzluk yaşanır. İşte bu bilgiler ile birçok akış sağlanarak yaşamlar oldukça pozitif bir hale getirilebilir.

Günümüzde de Avrupa ve Amerika ülkelerinde hastanelerde Alternatif Tıp adı altında Reikiciler bulunmaktadır ve hastalara enerji akışı da sağlayarak iyileşme sürecini kısaltıyorlar. Herkes Reiki yapabilir evet ama öncelikle sarkaç testi yapmalı ve Reikici olup olmadığını anlamalısınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 09:58

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE