Haziran Ayı Burç Yorumunuza Bakmadan Plan Yapmayın!

2020 yılı bir geldi pir geldi! Ocak ayında başlayıp dünyayı etkisi altına alan Korona salgını (Covid-19) yaşam şekillerimizi yeni baştan yorumlamamıza neden oldu. Şimdi bu yazıyı okuyorsanız durun her şey bitmedi! 2020'nin 6. ayı Haziran'da da gökteki yıldızlar bize çok şaşıracağımız sürprizler hazırlıyor. Gelin bu ayda sihirli küremiz ne gösteriyor birlikte bakalım!

Haziran Ayı Burç Yorumunuza Bakmadan Plan Yapmayın!

Haziran ayında gökyüzünde taşlar yerinde oynuyor! Dengelerin değişmesine neden olacak 2020 Haziran'ında ülkemiz özelinde ve dünya genelinde büyük sürprizlerin yaşanmasına yüksek ihtimal deniliyor! 

Venüs Retrosu, 5 Haziran’da ateş burcundaki Ay tutulması kolları ardı ardına sıvıyor. Türkiye’nin Ay burcunda aktif olan Venüs Retrosuna, Güneş’in İkizler burcundaki konumu da destek veriyor. Ülkemizde gözlemlenecek bir tutulmanın yaşanması hepimizi yine yeni konular bekliyor anlamına geliyor.

Dünya ile olan ilişkilerimiz bu dönemde daha çok hız kazanırken, ülke olarak takdir görmeye de başlayacağız. 

2020 Haziran ayında Türkiye’nin önde gelen GSM şirketlerini,erken seçimi  konuşacak; erken seçimde karşımıza çıkacak aday isimlere şaşıracağız. Bazı partilerin akıbetine tanıklık ederken, Türkiye siyasi tarihinde ilkleri yaşayacağımız bir döneme de gireceğiz!

Türkiye’nin Ay burcuna karşıtlık yapan Ay tutulması, ülkemizin 6. ev konularını gündeme getirecek.

Orduyu, donanmayı, savaş gemilerini,

Limanları, tüm hava ve kara yolu işletmelerini,

Sağlık sistemini gündeme getirebilir.

Tüm dünya yaralarını sarmak için çift mesai yapıyor. Hem sosyal yaşamlarda hem de iş hayatında bunların örneklerini Haziran ayının bütününde görebileceğiz.  Gezegenlerin seyri sandıkları kurup toplarken-yani seçimden söz ederken- dünyanın her köşesindeki insanın siyasete kulak kabarttığını bu süreçte fark edeceğiz. Dünya çok sesli bir orkestraya dönecek, hazır olun. Haziran ayı bir sarmal gibi üst üstte yaşayacağımız tutulmalarla kafaları karıştırır nitelikler taşıyabilir. Dünyada spora dair tüm konuların durup siyasetin hızlanmasıyla insanların odak noktasının değiştiğine tanıklık edebiliriz.  Sosyal medya hesaplarında herkesi tarihin tozlu sayfalarından alıntı yaparken bulacağız.

TARIM VE HAYVANCILIĞIN YÜKSELİŞİ

Bu döngüde; Hayvancılık konuşulacak, tarım dikkat çekecek, dünyaca ünlü ilaç firmalarının başarı çığlıklarını duyacağız.

GÖZLER EKREM İMAMOĞLU'NUN ALACAĞI KARARLARA ÇEVRİLECEK!

2020 yılı herkes için sarsıcı oldu. 2020 yılı her kesimden insana, dünyanın dört tarafında baskı ve kaygı verdi. 1971 doğumlu Jüpiter Yay döngüsünde doğan, 2019’da Jüpiter Yay döngüsünde yer alırken büyük destek gören Ekrem İmamoğlu alacağı kararlar ve tercih edeceği değişim süreci ile dikkat çekebilir.

2020 Venüs Retro’su ülkemizin Ay burcunun kulağına parti için her şeye göğüs germe döneminin bittiğini fısıldarken, tutulma döngüsü bu durumu Ekrem İmamoğlu’nun fırsata çevirebileceğini dile getiriyor. 

Haziran ayında dünyada var olan tüm siyasi platformlar ön görülemez bir değişime girebilir. Bu durum en çok türlü planları olan siyasetçileri yoracak. Satürn’ün Kova burcundaki yolculuğunun da dâhil olacağı Ay tutulması, şeffaf ve eleştiriye açık olanın kazanacağının altını çiziyor.

2016 Kasım ayında seçilen ABD başkanı Donald Trump’ın, 2020 yılının sonunda yapılacak seçimleri garanti altına almak için Başak burcu Google’a ve Kova burcu Facebook’a ‘’benim için çalış’’ mesajı vermek için çabalayabilir.

5 Haziran 2020 tarihinde Ay tutulurken, dünyadaki tüm siyasetçiler veri akışının peşine düşecek. Gücün artık şekil değiştirdiğini göreceğiz.

TEKNOLOJİ HAYATA DAHA FAZLA MÜDAHALE EDECEK

5-21 Haziran tarihleri arasında Ay ve Güneş ardı ardına tutulurken büyük bir kaos yaratacak. Bu düello Dolar’ı etkisi altına alabilir.

Teknoloji gelişmekte olan birçok ülkeyi, toplumu daha ileri taşıyacak.

Faili meçhul cinayetlerin şüphelileri, kaçırılmalar, hırsızlıklar ve şebekeler yakalanacak.

Son 7 yıldır yaşanan olayların darbe girişiminin detayları perde arkasında kalan sırlar gündeme gelebilir.

Teknoloji bir istihbarat gibi suç örgütlerinin ayak izlerini, ilişkilerini sürebilecek.

5 Haziran ateş burcunda Ay tutulurken, 4 Temmuz’da su burcunda Güneş tutulacak.  Tüm dünya yine Türkiye’yi konuşacak!

DÜNYA YIKILSA JEFF BEZOS KAZANIYOR!

Yeni bankacılık sistemleri, uluslararası yaptırımlar, taahhütler, para transferleri revizyondan geçerken, ülkemizin gündeminde konuşulan konular arasında devlet bankaları da olacak.

12 Ocak 1964 doğumlu Oğlak burcu Jeff Bezos, 2020 yılının en zenginleri arasında yer alacak.

Astrolojiye göre yenidünya düzeninde topraklar, sınırlar için sesler yükselecek.

2016 yılında süper Shemitah döngüsünde dünyanın neredeyse her yanı terör  saldırıları ile mücadele ederken, Pandora’nın kutusundan Donald Trump’ın çıktı. "1948 kuruluşlu İsrail’in siyasi arenadaki yön değişikliği çok konuşulacak. Aynı zamanda birçok Ortadoğu ülkesini yakından ilgilendiren konular dünyanın gündeminde olacak.’’ Bu tarihlerde Donald Trump, ABD konsolosluğunu Kudüs’e taşıyacağını dünya kamuoyuna açıklıyordu. Yenidünya düzeninde konforlu yaşamak, topraklarımız, ülkemiz gibi haberler, konuşmalar her yerde karşımıza çıkarken inançları, kültürü için insanların pek de bir şey yapamadığını bir kez daha gözlemleyeceğiz.

SUUDİ ARABİSTAN HAYATININ SAVRULMASINI YAŞAYACAK!

Jüpiter’in geri gitmesi bazı olaylarla iki kere karşılaşacağımız anlamına gelecek. Bir yandan yer altı gezegeni Plüton ile kavuşacak. Gün 30 Haziran’ı gösterdiğinde toplumsal olayları, dinleri, kültürel değerleri, yer altı kaynaklarını ve dünya mirasını konuşuyor olacağız. Birde 23 Eylül 1932 İbn-i Suud tarafından kurulan Suudi Arabistan’ın 2016’dan bu zamana yenidünya düzenine uymaya çalışırken, kimlerin üstüne bastığını göreceğiz. Dünya Suudileri ağır bir dille yargılarken, kendileri de içlerinde karışacaklar.

Gezegenlerin seyrine göre;  Yemen, Umman, Pakistan gibi ülkelerde çıplak gözle seyredilecek tutulma Suudi Arabistan’ın daha önce az rastlanır doğa olayları ile karşı karşıya kalacağını da işaret ediyor. Ayrıca Mısır ile Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz üzerindeki planları gün yüzüne çıkabilir.

GELİN BİR DE BURÇLAR DA NELER OLACAK ONA BAKALIM!

Belirsizliğin yüksek, fikirlerin çok, enerjinin biraz dağınık olduğu bir ay bizi bekliyor. Odağımızı kaybetmemek, olup bitene ya da söylenenlere kendimizi kaptırmamak, makul ve temkinli davranmayı elden bırakmamak gerekiyor.

Haziran ayı Ay ve Güneş tutulmalarına sahne olacağı için aylık yorumlar kısmen önümüzdeki altı ay için de mesajlar içeriyor. 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

KOÇ veya Yükselen KOÇ

Yaydan fırlamaya hazır ok gibi istekli ama bir o kadar da gergin olduğunuz bir dönem. Meslek yaşantınız ve sorumluluklarınızla ilgili bir türlü aktive olamayan potansiyeller ya da ağır işleyen süreçler sizi kaygılandırabilir. Kendinizi çaresiz ve güçsüz hissetmemek, hayatın gerisinde kalmamak için fazla atak davranmaya kalkabilirsiniz. Adımlarınızı atarken geçmişten ders almaya özen gösterin. Sırf ‘’bir şeyler yapabildiğinizi’’ kanıtlamak için güvenli olmayan girişimlerde bulunmayın. İnsan ne plan yaparsa yapsın ancak zamanın ruhunun belirlediği sınırlar içinde hareket edebilir. Sınırlar ve bunların oluşturduğu riskler yokmuş gibi davrananlar ya boşa uğraşır ya da kurban durumuna düşerler. Planlarınızda temkinli olmak, önümüzdeki altı ay içinde daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

BOĞA (21 Nisan - 20 Mayıs)

BOĞA veya Yükselen BOĞA

Kaybetme ya da zarar görme korkunuzu makul ve mantıklı bir seviyeye çekmeniz gereken bir zaman… Riskler hakkında temkinli ama fırsatlar hakkında uyanık olursanız, bu süreci kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Herkes saçmalarken siz aklı selim sahibi insan konumuna oturup, danışılan ve güvenilen kişi olabilirsiniz. Kritik nokta; geçmişte düştüğünüz hatalara düşmemek ve bazı davranış kalıplarını ısrarla tekrar etmemek için özen göstermeniz!  Maddi olarak fazla açılmamaya, gelirlerinizi borçlarınızı kapatmak için kullanmaya özen gösterin. Riskli yatırımlardan uzak durun. Bekleneni vermeyen işler ve konumlar için kaynak ve zaman tüketmeyin. Önümüzdeki altı ay boyunca kaynak yönetimi konusunda özenli olursanız yılı kazançlı bitireceksiniz.

İKİZLER (21 Mayıs - 20 Haziran)

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER

Sizin için ayın konusu ilişkiler… Kiminle nereye kadar yol alabileceğinize karar vereceksiniz. Uzun vadeli bir aşk ilişkisi ya da iş birliği içinde olduğunuz ya da böyle bir niyetle yakınlaştığınız insanları iyi inceleyin! Gösterişlerine, iddialarına değil geçmişten bugüne yaptıklarına bakarsanız, daha gerçekçi beklentiler içine girersiniz. Kontratlarınızı iyi inceleyin; size sıkıntı doğuracak açık uçlar bırakmış olabilirsiniz. Siz de söz verirken hem kendinize hem karşınızdakine dürüst ve insaflı davranın. Taşıyamayacağınız kadar çok yükün altına girip kurban psikolojisine girmeyin. Ya da üzerinize düşenleri savsaklayıp kimseyi güç duruma düşürmeyin. Önümüzdeki altı ay boyunca bağlayıcı ilişkilerdeki tavrınızı dönüştürmekle uğraşacaksınız. Bu ayı durumu tanımlamak için kullanın.

YENGEÇ (21 Haziran - 22 Temmuz)

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ

İçinize çekilmeye yatkın olduğunuz ya da biraz can sıkıcı veya zorlayıcı gelişmeler nedeniyle arzu ettiğiniz şeyleri değil mecbur olduklarınızı yapacağınız bir dönem… Kendinizi güçsüz ya da çaresiz hissetme eğiliminiz yükselebilir. Çok şey yapmayı isteyip nereden başlayacağınızı bilemediğiniz için bir türlü adım atamaz hale gelebilirsiniz. Bu durumda zamanı önceliklerinizi sıraya koymak ve sade ama işlevsel planlar yapmak için kullanmanızı öneririm. Ya da kontrolünüz dışında gelişen olaylar elinizi kolunuzu bağlayabilir ve ne kadar çaba gösterseniz de değiştiremeyeceğiniz bir sürece katlanmak durumunda kalabilirsiniz. İç dengenizi korumaya ve mantıklı olmaya özen gösterin. Yılın geri kalanında bu sürecin sizi büyüttüğünü ve değiştiğinizi fark edeceksiniz. 

ASLAN (23 Temmuz - 23 Ağustos)

ASLAN veya Yükselen ASLAN

Ya aşkta ya da aşkla yaptığınız bir işte kritik bir karar almak üzeresiniz. Yaşadığınız sürece bir tür doğum sancısı bile denilebilir. Bu size kendinizi bazen şahane bazen de fazla endişeli hissettirebilir. Duygusallığınızı kontrol altına alın. Eskiden böyle durumlarda yaptığınız hataları düşünün ve abartıdan kaçının. Elinize geçen fırsatları iyi kullanmak için önce ne istediğinizi belirlemeniz, geçmişten gelen yükleri temizlemeniz ya da bir yere varmayacağı belli olan bazı hevesleri terk etmeniz gerekebilir. Ucu açık kalan hesapları kapatıp hayatınıza yeni bir düzen verin. Önümüzdeki altı ay boyunca doyum hissinin dıştan gelen bir hediye değil, seçimlerimiz ve tutumlarımızla şekillenen bir hal olduğunu fark edeceksiniz.

BAŞAK (24 Ağustos - 23 Eylül)

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK

Aile düzeniniz, eviniz ve aidiyetleriniz şu aralar sizin için çok önemli... Hayatınızı daha güvenli ve huzurlu bir hale getirmek için atağa kalkabilirsiniz. Hayat düzeninize etki edecek maddi ve manevi kontratlara el atmanız, taşınmak, ev düzenlemek, boşanmak, evlenmek gibi işlere kalkmanız ya da bağlayıcı iş anlaşmaları yapmanız mümkündür.  Size gereken şey sakin olmak! Her şey mükemmel olsun derken fazla açılıp dağılmayın. Maddi veya manevi açıdan yeterli olamama korkusu ile tam istediğiniz gibi bir şeyler yapamama kaygısı arasında yıpranmayın. Aşırı beklentili olmaktan da tutamayacağınız sözler vermekten de kaçının. Sınırlarınızı koruyun ve yan yana olduğunuz kişilerin sınırlarını gözeterek davranın. Zira önümüzdeki altı ay boyunca bu sınırlar içinde verimli ve huzurlu olmaya çalışacaksınız.

TERAZİ (24 Eylül - 23 Ekim)

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ

Kendinizi çok enerjik ve her şeyi denemeye, yeni ufuklara açılmaya çok arzulu hissedebilirsiniz. Yeni hayat planları, seyahat ya da eğitim planları yapmak isteyebilirsiniz. Ama bunları hayata geçirmek için önce kendi içinizde netleşmeniz ve önceliklerinizi saptamanız gerektiğini fark edin. Şu ana kadar atamadığınız adımlar ya da yürümeyen projelerde nelerin ters gittiğini çok iyi düşünün ve aynı hataları tekrarlamayın. Aldığınız tavırlarda, yaptığınız seçimlerde kendinizi haklı çıkartmak adına etrafınızdakileri fazla suçlamaya kalkmayın. Bir düzen değişikliği sizi bekliyor. Önümüzdeki altı ay boyunca yeni planlarınızı hayata geçirmek için çalışacaksınız. Beklentilerinizin ve çabalarınızın boşa gitmemesi için kimlerle nasıl dans ettiğinize çok dikkat edin.  

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)

AKREP veya Yükselen AKREP

Yine ‘’Ya Hep Ya Hiç!’’ kafasına girmek üzeresiniz. Tam istediğiniz gibi gitmeyen şeyleri arkanızda bırakayım derken, iyi giden ya da sürdürülmesi gerekenleri de yıkmak gibi bir hataya düşmemek için özen göstermeniz gereken bir zaman! Eğer sizi tatmin etmeyen bir duruma sıkışıp kaldıysanız, kendinizi yiyip bitirmeyin. Daha iyisini bulmadan pat diye işten ayrılmaya ya da çalıştığınız yerdeki koşulları fazla zorlamaya kalkmayın. Eğer bir iş veya düzen değişikliği yaşarsanız, enerjinizi, kaynaklarınızı saçıp savurmayın. Alacaklarınızı tahsil ederseniz elinize geçen parayı temkinli kullanın. Henüz almadığınız parayı üzerinden nasıl olsa gelecek diye planlar yapmayın ve aşırı borçlanmayın. Şu aralar bir tür hesap kapatma süreci içinde olabilirsiniz. Eğer tutarlı ve güvenli planlar yaparsanız, önümüzdeki altı ay sizin için daha verimli geçer.

YAY (23 Kasım - 21 Aralık)

YAY veya Yükselen YAY

Hayata, kendinize ve ilişkilerinize dair çarpıcı açılımlar yaşadığınız bir süreç… İnsanlarla ilişkilerinizi masaya yatırıp kime ne kadar güvenebileceğinizi, kiminle uzun yola gidebileceğinizi anlamaya çalışıyorsunuz. Geçmişte maddi ve manevi bağlarınız hakkında kurduğunuz fantezileri, aşırı beklentileri, abartılı tutumları ipe dizip, detaylı analizler yapmanız mümkün. Güvenli bağlanmakla ilgili bir sorununuz olduğunu, aidiyetler konusunda ya çok beklentili ve verici ya da çok kaygılı ve tutarsız davranmış olduğunuzu görebilirsiniz. Maddi ve manevi kontratlarınızı, bağlayıcı iş birliklerinizi elden geçirin. Önümüzdeki altı ay boyunca hem kendinizi hem de ilişkide olduğunuz kişileri korumak, güvenli ve sürdürülebilir bağlar kurmak konusunda yeni deneyimler sizi bekliyor. 

OĞLAK (22 Aralık - 20 Ocak)

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK

Tam bir iç hesaplaşma, temizlik ve dönüşüm süreci… Şu aralar hayatınızdan çıkan ne varsa bırakın çıksın. Bitenler, eksilenler, değişenler hakkında hiçbir kaygı duymayın. Enerjinizi dışarıda olup bitene değil içinize yoğunlaştırın. Her şeyle baş etmeye çalışmak yerine, baş edilmesi mümkün olmayanları gözlemeye, anlamaya odaklanın. Çaresizlik kaygısını bir yana bırakın. Dünya bir kaos içinde devinip dururken, hiçbir şey yapmadan durmanın gücünü hissedin. Kendinizi ve etrafınızda oluşturduğunuz ilişki ve hayat pratiklerini bambaşka bir gözle görecek ve bu süreçten çıktığınızda çok farklı davranabileceksiniz. Önümüzdeki altı ay içinde yaşama ve çalışma düzeninizde belirgin değişimler olacak. Bunlara adapte olabilmek için geçmişten bu yana getirdiklerinizin çözülmesine izin verin.

KOVA (21 Ocak - 18 Şubat)

KOVA veya Yükselen KOVA

Enerjiniz yüksek ve dağılmaya müsait! Tüm dikkatinizi etrafınızda olan biteni anlamaya ve öngörülerde bulunmaya vermiş olabilirsiniz. Olumlu ve olumsuz göstergelerin orta yerinde kalıp, hata yapmamak adına fazla karamsar ya da fırsat kaçırmamak adına fazla iyimser olmaya kalkabilirsiniz. Kendinizi bu kadar uçlara savrulmaktan koruyun! Hızla yargıya gitmekten ve etrafınızdakilerle çatışmacı bir dille iletişim kurmaktan kaçının. Kavgacı, şiddet dili kullanan, etrafına kaygı yayarak güç kazanmaya çalışan ve suçlayıcı kişilerin etkisinden uzak kalmaya gayret edin. Siz de böyle bir dil kullanmamaya özen gösterin. Her şeye yetmek, her şeyle başa çıkmak, her şeyi bilmek, her konuda yorum yapmak zorunda değilsiniz. Ama buna önce siz ikna olmalısınız. Önümüzdeki altı ay içinde sizin en iyi dostunuz makul ve sakin olmak. 

BALIK (19 Şubat - 20 Mart)

BALIK veya Yükselen BALIK

Kendinizi belirsizlik denizinde salınan bir sandal gibi hissetmeniz mümkün. Aslında elinize fırsat geçse atılım yapmak için çok isteklisiniz. Kendinizi ispatlamak için yoğun bir arzu duyuyor olabilirsiniz. Ama bir yanınız da güvenli sularınızdan, alıştığınız tanım ve konumlardan dışarı çıkmamak ve baş edebileceğinizden daha fazla sorumluluk almamak istiyor olabilir. Hızla sonuç almak istediğiniz konularda beklediğiniz kadar aşama kaydedememek, ya da elde ettiğiniz kazanımların sandığınız kadar keyif vermediğini görmek hevesinizi kırabilir. Temmuz ayına kadar iç dengenizi bulmakla uğraşmanız mümkün. Önümüzdeki altı ay boyunca kendinizden ve hayattan beklentilerinizi gerçekçi bir zemine oturtmayı ve sürdürülebilir hedefler için çaba göstermeyi öğreneceksiniz. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 12:32

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE