Hangi Burca Milyonlar Verseniz Bile Mutlu Olamaz?

Bu burçlara milyonlar verseniz de asla mutlu olmazlar; hep daha fazlasını isterler. Peki ya doyumsuz olan bu burçlar hangileri? İşte tüm detaylar...

Hangi Burca Milyonlar Verseniz Bile Mutlu Olamaz?

   Napolyon’un çok meşhur bir sözü vardır: “para, para, para” Bu sözü bilmeyen yoktur ki yıllar geçtikçe de bu sözün önemi kat kat artıyor. Çünkü artık maddiyata verilen değer çok daha fazla.. Önceden insanlar sadece barınmak, yemek, içmek, giyinmek gibi temel ihtiyaçları için paraya ihtiyaç duyarken günümüzü bir düşünsenize… İnternet, arabalar, son model akıllı telefonlar, modası, Starbucks’ı, ayakkabısı, alkolü, makyajı, saçı, fotoğrafçısı, manikürü, pedikürü derken her şey sadece masraf ve harcama. Yani aslında artık her şey para! Tabi ortalama bir hayat süren insanlardan bahsediyoruz bu burada, yoksa biliyoruz ki ihtiyaçları çok farklı olanlar da var. Örneğin 34 metre teknesi için geniş liman, tatile gidebilmek için kullandığı helikopteri için otoparka ihtiyacı olan insanlar da var artık.

Hangi Burca Milyonlar Verseniz Bile Mutlu Olamaz?

Tamam, günümüzde her şey para, hep para, herkes para. Şimdi ihtiyaçlarımızı bir kenara atalım ve işin biraz da mutlu olabilme kısmına odaklanalım. Çok paranız olmasını ister miydiniz? Güldünüz değil mi? Tabi ki isterdiniz, kim istemez ki? Kafanıza göre takılmak, kimse için çalışmamak, kendi işinin patronu kendin olmak, paranızı faturaydı, geçinmek gibi dertlere değil de sadece hobilerinize harcamak… Kulağa hoş geliyor. Sağlık olsun yeterciler bile para olsa dünyalar kadar mutlu olur, çünkü günümüzde bu olay böyle. Kim istemez ki her gün başka şehirde, ülkede olup Şeyma Subaşı’ya rakip olunsun? En iyi doktorların kapısını çalış estetikti, sağlık kontrolleriydi, kim istemez bunu?

Hangi Burca Milyonlar Verseniz Bile Mutlu Olamaz?

Konuyu bağlayacak olduğum nokta ise şu ki, kaç para sizi mutlu eder? Yapılan genel araştırmalar, anketler ve binlerce insanda yapılan analizler, insanların mutlu olabilmesi için para konusunda bir sınır olmadığını gösterdi. Yani hep daha fazlasını ister ne kadar olursa olsun. Ama tatmin olma seviyesi için yıllık 95 bin dolar, psikolojik olarak ise 75 bin doların yeterli olacağı ortaya koyuldu. Tabi ki bu durum nerede yaşadığınıza, hayatınızı nasıl sürdürdüğünüze bağlı olarak da değişiklik gösterir, orası ayrı.

Hangi Burca Milyonlar Verseniz Bile Mutlu Olamaz?

Şimdi ise gelelim işin astroloji kısmına. Hangi burca milyonlar verseniz dahi gözü asla doymaz? Peki hangi burç milyonları değil 10 lirası bile olsa mutluluğu asla maddiyata bağlamaz? Lükse düşkün olan, kaliteye bayılan, paraya pula her şeyden fazla önem veren Boğa burçları, listemizin en başında yer alıyor. Önünde bir dolu çanta para da koysanız öncelikle size dolar mı Türk lirası mı diye soracaktır. Çünkü ne kadar çok olursa o kadar iyidir onlar için ki dolar mı Türk lirası mı sorusunun cevabı da paranın değerini 8 kat kadar değiştiriyor artık! Bu burca yani paraya aşık olan Boğa burçlarının aksine Balık burçlarına bakalım.  Hiçbir zaman parayla maddiyat olmayacağını bilmelisiniz onun Onu koyun akvaryuma ruhsal alemde dolaşsın dursun, gözü hiç yükseklerde olmaz, para varsa var yoksa yoktur onun için.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE