3 Ağustos – 9 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Kritik bir hafta olan 3-9 Ağustos tarihleri hangi burca nasıl etki edecek? Bu hafta gökyüzü size ne mesaj vermek istiyor? Nelere dikkat etmelisiniz? İşte detaylar...

3 Ağustos – 9 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

   Geçen zorlu bir hafta ve Bayram ardından bu hafta artık gökyüzü daha sakinleşmeye başlıyor. Zorlu Temmuz ayının bitişi, birçok burç için inanılmaz derecede rahatlamaya ve geçen hafta alınan kararların taamıyla hayatlarına uygulanıp hayatlarının daha da şekillenmesine neden olmaktadır. Bu hafta, alınan her kararın sonuca varıldığı, hayatlarımıza kendi ellerimizle aldığımız problemleri kapıya kadar iteklediğimiz, rahatlatıcı bir haftadayız artık. Ağustos ayının yeni bir döngüsü olan bu haftada 3 Ağustos’ta ortaya çıkacak olan dolunay ile birlikte evrenin enerjisinde artışlar olacak ve bu hepimizin biraz huzursuz olmasının yanı sıra kimilerine de ters etkiler yaparak daha doğru kararlar almasına, yollarını doğru bir şekilde çizmelerine neden olacaktır. Haftanın ilk gününde Dolunay, Kova’da olacak ve bakalım bizlere ne gibi etkiler yaratacak.

Koç Burcu ve Yükselen Koç

    Koç burcunu bu hafta değişimler, değişme istekleri bekliyor olacak. Haftanın ilk gününden son gününe kadar sürekli olarak farklı yerlerde bulunmak, farklı kişilerle olmak, farklı işe geçiş yapmak, farklı bölüm okumak ve hatta hep gittiğiniz bir yere farklı bir rota ile gitmek gibi bile farklılıklar isteyeceksiniz. Bu sıralar farklılık arzunuz ile birlikte daha verimli bir hayata geçiş için de yollar aramaya başlayacaksınız. Bazen sorguladığınız şeyler, bu hafta sürekli kafanızda olacak. Örneğin çalışmanın sadece para için mi yoksa toplumsal ortamda daha özgür bir birey olabilmek adına mı olduğunu sürekli sorgulayıp duracaksınız. Uranüs’ün size sürekli yeni heyecanlar aşılıyor olması, sizi aslında daha kararsız bir yapıya sokuyor. Ama bu kararsızlıklarınız ve kafa karışıklıklarınız hafta sonu davetli olduğunuz bir ortamda ya da biriyle buluşmak adına gittiğiniz bir ortamda kısa bir muhabbet geçireceğiniz kişi tarafından biraz olsun giderilmiş olacak. Sizden yaşça büyük bir kişi olacak bu ve ona mutlaka kulak vermelisiniz.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

    Bu haftanın ortalarına yaklaştıkça, özellikle de Salı ve Çarşamba günleri, burcunuzun somutlamış haline dönüşeceksiniz. Kırmızı bir pelerin görmüş Boğa misali öfkeli, öfke dolu olacaksınız. Ancak bu öfke dolu haliniz yolda size çarpan, trafiği gereksiz meşgul eden bir kişiye değil de sizin çok yakınlarınıza olacak. Bazı şeyleri aylardır içinizde biriktiriyor ve sessi kalmanın en doğru hareket olduğunu savunuyorsunuz. Ancak bu birikimler gün yüzüne çıkacak artık. Kötü olan şey bu patlamanın yavaş yavaş değil de aniden olması olacak. Parasal açıdan yaşadığınız sıkışıklık ve karışıklıklar da sizi oldukça sıkmış durumda ve buna ek olarak Cuma günü maddi anlamda bazı gecikmeler olacak ve bu durumda sizi çok fazla sıkacak. Bu hafta her şeyin üst üste gelmesi ve birikimler nedeniyle kendinizi mutlaka tutmalısınız, diyeceklerinizi iki defa düşünmeniz gereken bir haftadasınız.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

   İkizler burcu olarak yine umut dolusunuz… Önemli umutlar besleyerek başladığınız proje, ortaklık, iş, yeni açılan mekan vs. hiçbir zaman umudunuz kaybolmuyor aksine hep artıyor. Bu hafta, özellikle de Perşembe günü sonrası ödemeleriniz artış gösterecek. Bu da acil bir toplantı alarmı olacak aslında sizin için. İş yerindekilerle, evdekilerle ya da kendinizle mutlaka detaylıca araştıracağınız ve kontrol edeceğiniz parasal konularınız olacak. Yılın ilk 6 ayında yapmış olduğunuz tüm yatırımlar, bu hafta karşınıza çıkacak ve biraz can sıkıcı olacaklar. Ama hep böyle kötü mü? Hayır, güzel şeyler de oluyor bu hafta. Cuma günü, sizde önemli izler bırakan eski bir sevgiliniz sizi arayabilir ve sizinle görüşmek isteyebilir. Bunun dışında umutlu bir hafta olarak tesadüfen de karşılaşacak olabilirsiniz. Venüs retrosu, tüm gücünü size harcıyor İkizler burcu, iyi haftalar.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

  Ağustos aynın ilk haftalık döngüsü, Yengeç burçları ve yükseleni Yengeç olanlar için biraz gergin geçecek. Yapılacak olan çok fazla şeyiniz olduğu için kendinizi sürekli yalnız hissediyor ve sanki içinden çıkılmazmış gibi görünüyor gözünüze. Bunları içinize atıp büyütmek istemiyorsunuz, yerine paylaşarak azaltmak istiyorsunuz. Gereksiz gururu yapmanın anlamı yok sonuç olarak. Her şeyi başaracaksınız diye bir şey yok, kimsenin böyle bir beklentisi de yok hatta. Bu birikim ve sıkışmışlık ile özellikle de Perşembe günü benliğiniz tavan yapacak. Çözemediğiniz işlerde size en iyi dostlarınız yardımcı olacaktır. Bazen onların bile dostluğunu sorguluyor olabilirsiniz ancak unutmayın ki onlar olmazsa siz çok fazla eksik kalacaksınız. Venüs retrosu, sizin üzerinizde nostaljik etki yaratıyor ve bu hafta boyunca çok sık çocukluk anılarınız karşınıza çıkacak ve o sokaklara, yerlere gidip özlem gidermek isteyebilirsiniz.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

     Filmlerde çok sık gördüğümüz bir klişe var: her şeyini satıp, malını mülkünü bir işe yatırıp tüm hayatı kurtulacak kadar zengin olan insanlar. Jüpiter’in sizin maddi yanınıza olumlu etkisi ile siz de bir seneyi bu şekilde geçirdiniz. Hem işte hem aşkta ya da ikisinden birinde işte… Ancak bu hafta bazı olaylar, büyünün bozulmasına neden olacak ve Pazartesi, Salı günleri ani gecikmeler, ani sorunlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Eğer riskli işlere adım attıysanız kaybetme olasılığınız oldukça yüksek. Soğuk kanlı olmalısınız, çünkü sizi rahatlatacak olan haberler Cuma günü gelmeyi bekliyor.

Başak Burcu ve Yükselen Başak

    İçinde bulunduğunuz ilişkiye başlarken oldukça mutlu ve huzurlu başladınız ve şu an baktığınızda da gerçekten her şey sizin için ayarlanmış, sizin için dengelenmiş gibi geliyor. Ancak son zamanlarda baktıkça durumun hiç gördüğünüz gibi olmadığını, gittikçe daha da mantıksız bir hal ortaya çıktığını fark ediyorsunuz. Sanki karşınızdaki kişi sizin oluşturduğunuz bir rol, karakter; ancak karşınızdaki kişi gittikçe size bir çocukmuş gibi geliyor. Venüs retrosu etkisi ile duygularınızda karışıklıklar ortaya çıkıyor ve bu da sizin daha kaygılı bir ruh haline girmenize, karşı tarafa karşı soğukluk hissetmenize neden oluyor. Bütün haftayı bu karmaşık durumlar nedeniyle sinirli geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey bu hafta için sinir duyduğunuz kim varsa güzel anları düşünerek frene basmaya çalışmak olacaktır. Cumartesi gününü size güzel bir haberi var bu arada. Uzak mesafeden gelen bir arkadaşınızla vakit geçireceksiniz.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

     Geçen yazdan bu yaza size kalan bir duygu, bir durum var ama bu sene ters bir durumda… Yani şöyle; geçen yaz şikayet ettiğiniz kişi, durum ya da bir iş, bu hafta bir şekilde karşınıza çıkacak ve size çok daha çekici görünmeye başlayacak. Pişmanlık mı besliyorsun acaba Terazi? Eğer bu şey, size iyi gelen, farklılık katan bir şeyse geri dönmelisin… Eylül ayına çok az kaldı; bu demek oluyor ki Ağustos’u çok iyi geçirmelisin. Eylül ayında burcunda Merkür Retrosu var, bu da demek oluyor ki Terazi için karışık, zorlu geçmeyen son ay Ağustos… Bu haftanın Çarşamba günü, kendinizi ön plana atmalı ya da en kötü ortaya çıkarmak için adım atmalısınız. En azından hayatınızdan bir şans dilenebilirsiniz.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

    Akrep burçlarının genel özelliklerinden birisi olarak; bütün ilgiyi üstüne toplar ama ya görmezden gelir ya da türlü türlü bahaneler uydurur… Kariyeriniz konusunda altın çağdasınız, ancak artık kendinizi bir adım daha ön plana atarak gözler önüne çıkmanız gerekiyor. Eğer önemli görüşmeler yapmanız gerekiyorsa Salı ve Çarşamba günleri bunun için ideal olacaktır. İşinizle ilgili adımları şimdiden atmanız gerekiyor aksi takdirde Eylül aynı da es geçmeniz gerekecek. Merkür Retrosu engeli çıkacak o zaman da karşınıza çünkü. Aşk konusunda geçmişe yönelik bir özlem içerisindesiniz. Yerine kimseyi koyamadığınız o eski aşkınız, büyük ihtimalle size karşı özlem içerisinde. Bu haftanın Cuma gününü romantik görüşmelere ayırabilirsiniz. Akrep burcu romantizmi için en ideal gün olacak bu.

Yay Burcu ve Yükselen Yay

    Yay burcu olarak bu hafta, sizin gizlerinizi ortaya atma haftanız olabilir. Aşık olduğunuz kişiyi daha ne kadar süre saklayacaksınız? Nereye kadar gider ki böyle? Arkadaşlarınız, yakın çevreniz de sizi sürekli itekliyor artık… Sizin işler çevirdiğinizin, bir şeyler gizlediğinizin farkındalar ancak meraklarını tutamıyorlar artık, haftaya sizi sıkıştırmaya başlayacaklar. Satürn size çok yakın zamanda çok fazla sorumluluk yükleyecek. Bu aşamaya kadar aşk hayatınızı düzene soksanız sizin için oldukça iyi olur. Eğer beklemekte olduğunuz toplu para varsa Cuma günü, haber almaya hazırlanın.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

    Şu an içinde olduğunuz durumlar, bu hafta içine gireceğiniz durumlar, pişmiş tavuğun başına gelmez denilen cinsten… Özellikle de iş, okul hayatınızda, eğitim hayatınızda pek keyfiniz yok ancak ne olursa olsun sizin için çok fazla önemli olan bir haftadasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli adımlar atacağınız, önemli haberler alacağınız bir haftadayız. Kariyerinizle ilgili, eğitim hayatınızla ilgili sizi en çok etkileyen şey aslında sizin kararsızlığınız. Sizin önünüzdeki en büyük engel şu anda bu. Cumartesi günü ise savurganlık ve gereksiz alışveriş gününüz olacak sizin. Cebinize dikkat etmeniz gereken bir hafta sonu olacak sizin için. Venüs’e teslim olmamanız gerekmektedir. Çünkü Venüs, sizi para saçmaya zorlayacak…

Kova Burcu ve Yükselen Kova

    Bu sene Mart ayı ile Mayıs ayı arası, sizin için önemliydi. Çünkü çok hareketli geçti ve tüm o yaşadıklarınızın izlerini hala taşıyorsunuz. Bu hafta, karşınıza bu konular çıkabilir ve bu konularla alakalı yeniden belirli kararlar almanız gerekebilir. Dedikodu, olumsuz başvuru dönüşleri, sizi ilgilendiren heyecanlı bir iş raporu gibi çok sayıda alternatif bulunan bir Çarşamba sizin olacak. Canınızı sıkan bir hafta olacak bu ve bu son dalga olacak…Eğer bu haftayı atlatabilirseniz önümüzdeki hafta çok daha eğlenceli ve hareketli geçecek sizin için. Bekar Kovalar dikkat… Hafta sonu bir davet, bir buluşma olacak ve size oldukça zıt bir karakter ile tanışacaksınız. Bu kişi ile zıt elektrikler yükleneceksiniz ama unutmayın ki zıt yükler birbirini çeker…

Balık Burcu ve Yükselen Balık

     Pazartesi ve Salı günleri, sizin dalgınlığınız ön planda olacak ve yaptığınız işlerde, girdiğiniz ortamlarda sürekli bir dalgınlık gündemde olacak. Evinizin anahtarlarını unutacak, cüzdanınızı kaybedecek ve belki ocağı açık unutacaksınız. Bu hafta temkinli olun ve her şeyi iki kez mutlaka kontrol edin. Bunun sebepleri de aslında yazın başından bu yana içinizde var olan sıkıntılar ve kararsızlıklar… Tamam dediğiniz zaman karşı taraftan hayır alıyor, hayır dediğinizde de karşı taraf olumlu dönüşler yapıyor. Bu da sizin kafa karışıklığı yaşamanıza kadar hayatınızda farklı etkilere neden olacak…Bu hafta, özellikle Perşembe ve Cuma günlerinde içinde olacağınız diyaloglara dikkat etmelisiniz. Çünkü mutlaka dürüst olmanız gereken günler bunlar. Her iki gün de sizin kendinizi en iyi ve en açık ifade ettiğiniz iki gün olacak.

                                                  

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE