27 Temmuz – 2 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Yeni bir döneme geçiş yapan burçlar için önemli ve son düzlük niteliğinde bir hafta. İşte bütün burçlar için detaylı yorumlar...

27 Temmuz – 2 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

    Bayram haftasına gelmişken iletişim, aksiyon ve yetenek gezegeni olan Merkür’ün Yengeç’teki baş misafirliğine şahit olacağız. Bu sebeple de yaşam şartlarımızda meydana gelecek olan zorunlu değişikliklere hazır olmalıyız. Akrep burcunda olacak Ay ile birlikte haftanın ilk günlerinde sezgilerimiz ve duygularımız ile gelen krizlerle karşılaşacak ve bunlarla baş etmeye çalışacağız. Bununla birlikte de yakın çevremizde olanların her birini kolumuzun altına alıp onları sahiplenmek ve sarıp sarmalamak isteyeceğiz. Pazartesi günü Merkür, Koç’a misafirliğe gidecek ve kurulacak olan bu iletişim oldukça zorlu bir iletişim olacak. Bu nedenle de özellikle hafta başında söylediklerimize, söyleyeceklerimize dikkat etmeli ve duyacaklarımıza da hazır olalım, zira mermi etkisi yaratabilirler. Güdüsel olarak kafa karışıklıkları yaşayabilir ve her türlü ani hareketimiz beraberinde pişmanlığı getirebilir. Bunlarla baş edebilmemizin en kolay yolu da asında doğrularımızdan vazgeçmememiz olacaktır.

   Çarşamba günü, genel olarak her insan için daha dingin geçen bir gündür ancak bu hafta zorlu bir hafta olacağını söylemiştik. Merkür bugün Oğlak’ta olacak ve bununla birlikte Jüpiter karşıtlığı devreye girecek. Bu iki bileşim peşinden kendimizi aşırı ifade etmemizi getirebilir. Özellikle ailevi konular, finansal yatırımlar, geleneksel değer gibi kavramlarda hızlı gelişmeler ve ilerlemeler meydana gelebilir. Aidiyet duygularımızın her birini sorgulayıp önemli dönüşler de yaşayabileceğimiz bir haftadayız. Perşembe günü, Ay’ın yolculuğu Yay’a olacak ve bu bize özgürlük ve iyimserlik kavramlarının önemini hatırlatacak. Ardından Merkür Yengeç’te Neptün Balık’ta olacak ve kurulacak olan olumlu etkileşim ile sezgisel yönümüzü ortaya çıkararak, mistik konulara ilgi duyacak olabiliriz. Bu süreçte ayakların yere sağlam basması oldukça önemli olacak çünkü gerçek ve sahte arasında önemli ayrımlara düşeceksiniz.

    Cumartesi geldiğinde Merkür ile birlikte kendini değiştirip yeni bir düzene geçen Oğlak’ta bulunan Plüton’un zıtlığı, kendimizi durmadan kontrol altına almamıza ve koruma isteği duymamıza neden olacaktır. Hayatın doğal akışına bırakmaya özen gösterirsek sorunsuz geçirebiliriz. Pazar günü, haftanın sonu geldiğinde de Aslan’da olacak Güneş ile Boğa’da bulunan Uranüs etkileşimde olacak ve haftayı bu etkileşim ile kapatacağız. Tabi bugün kendimizi daha güçlü hissedecek ve güven konusunda sarsılmalar yaşayacağız. Kendi gücümüze sığınarak eğer ayakta kalmayı denersek hafta, bize muhteşem getirilerde bulunacak. Tüm bunları not alarak hayat tecrübesi olarak ömür boyu kullanabiliriz.

  Bu haftaya genel bir bakış atıldığında tüm burçlar için aslında duygusal duruş, sarsılmalar ve yeni kararlar ön planda olacak ve her biri için kısa kısa karmaşalar bekliyor olacak. Bakalım burçlar bu hafta neler yapacak, nelere dikkat etmeli ve onları neler bekliyor?

Koç Burcu ve Yükselen Koç

   Kurban Bayramı sizler için gerici geçecek ve bu gerginliklerden çok fazla yorulabilirsiniz. Sürekli sorumluluklarınız olacak ve bu da ilişkilerinizin zedelenmesine neden olacak. Ani bir şekilde stres altında ve sinirli duygu durumuna geçebilir ve kendiniz de şaşırabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki bu hafta artık son! Bu haftadan sonra gökyüzünde tüm bu gergin hava geçecek ve daha dingin bir sürece geçeceksiniz. Kariyer konusunda değişimler ve iş hayatınızda, eğitim hayatınızda önemli ölçüde değişimlere gidebilirsiniz. Bu hafta sizler için önemli bir hafta çünkü ani kararlar vereceğiniz, ani değişikliklere gideceğiniz olaylar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aşk hayatınızda da aynı şekilde olacak, bu kontrolü sağlayabilirseniz problemsiz geçiş yapabilirsiniz.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

   Haftanın ilk günü Ay, Akrep burcunda seyahatte olacak ve bu da karşınıza ikili ilişkilerinizdeki düşmanca tavırlar olarak çıkabilir. Partneriniz, her alanda üzerinize baskı kurmak isteyebilir. Kıskançlık, sahiplenme gibi durumlar, temalar, ilişkilerinizde gün yüzüne çıkmaya başlayabilir ve pratik olmak zorunda kalabilirsiniz. Yani ani problemlere karşı hızlı çözümler üretmek zorunda kalabilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren yakın çevreniz ile ilişkiler açısından çok farklı bir sürece gireceksiniz. Yaşam alanınızı genişletecek ya da çok daha farklı çevrelere gireceksiniz; kökten değiştireceksiniz. Bu nedenlerle de taşınma ve hukuki konular bu hafta gündeminizde olabilir. Bu yorgunluklar ile haftanın ikinci yarısında daha zor kararlar verebilir ve gökyüzünün bir an önce düzelmesini isteyebilirsiniz. Unutmayın ki bu hafta son!

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

    Merkür yönetici gezegen olarak bu hafta, Mars, Jüpiter, Neptün ve Plüton’u sırayla dolaşacak ve bunların her biriyle önemli etkileşimler kuracak. Bu da sizlere gel git yaratabilecek bir duruma dönüşecek. Bugüne kadarki tüm kararlarınızı, yaşadıklarınızı gözden geçirecek ve kendinize kızabilir, çok kötü sözlerle kendinizi eleştirebilirsiniz. Hafta ortasına gelindiğinde de düşüncelerinizin değil de sezgilerinizin daha çok etkisinde kalacaksınız. Bu da artık kendinize kızmanızın sonunu getirecektir. Unutmamalısınız ki her insan hata yapar ve siz de bir insansınız. Gerçeklerden kaçamayacağınız için hataları kabul etmeli ve hayatınızda artık bunları geri plana atarak daha başarı odaklı olmalısınız. Geleceğe dair adımlarınızda korkmadan cesurca ilerlemelisiniz. Hafta sonu Aslan burcunda Güneş ile Uranüs çatışması var. Bu gergin etkileşim sizin ani bir şekilde seyahate çıkmanızı sağlayabilir ve rutin olan hayatınıza böylelikle hareket verebilirsiniz.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

    Bu hafta sizin için zorlu değişim haftası olacak. Sevdiklerinizi yüksek koruma iç güdüsüyle korumak isteyeceksiniz ama önünüze beklenmedik engeller çıkacak. Her ne kadar zorlansanız da bir yengeç olarak hedefe ulaşmak için elinizden geleni yapacaksınız. Burcunuza uğrayan Merkür ile ele avuca sığmayacak bir enerjiye sahip olacaksınız. Bununla birlikte Mars, Jüpiter, Plüton’a karşı Merkür büyük bir kafa tutuşu gösterecek. Bu durumda büyük bir cesarete kapıldığını fark ederek durulacak ve Çarşamba günü durulacak. Bu durgunluğu da Neptün’ün hayal süslü, masal dünyasına sığınarak sağlayacaktır. Kariyer, özel hayat kavramlarında önemli değişimler meydana gelecek ve daha da güçleneceksiniz. Özel hayatınızda ve kariyeriniz konusunda ayrıca yeniliklere adım atabilir ve değişimler için büyük kararlar verebilirsiniz. Pazar günü Aslan’da olan Güneş ve Boğa’da bulunan Uranüs zorlu bir etkileşim yaşayacak. Tüm bu etkiler ile yeni arkadaşlıklara yolculuk kuracaksınız ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var: hiçbir şekilde maddi harcamalarınızı gereksiz yapmamalısınız

Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

    Ay, Akrep burcunda bulunuyor ve bunun etkisiyle ev ortamında duygusal krizler yaşayabilirsiniz. Bir diğer olarak da iletişim gezegeni Merkür, Plüton, Neptün, Mars ile kuvvetli etkileşimler kuracak ve bunun etkisiyle günlük hayatınızda çaba harcayacağınız konu sayısında artışlar meydana gelecek. Diğer bir etkiyle de harcayacak olduğunuz enerji oldukça fazla olacak ve bu da sizin yorulmanıza neden olacaktır. Ancak bu hafta dikkat etmeniz gereken bir konu var o da ne yapacak olursanız olun hiç kimseye yaranamayacak oluşunuzdur. Hatta üstüne sürekli eleştirilirsiniz. Bu nedenle de hayatınızın akışına devam etmeli ve söylenen hiçbir şeye aldırış etmemelisiniz. Olayların zorluklarına katlanmalı, asla takmamalısınız. Pazar günü Güneş burcunuzda olacak ve bu yoluculukta Uranüs’e uğrayacak ve zorlu bir etkileşim yaşanacaktır. Bu da ikili ilişiklerde ani değişiklik yaşanmasına sebep olacaktır. Kariyer hayatınızda beklenmedik sürprizler yaşayabilirsiniz. Değişimlere açık olmalısınız.

Başak Burcu ve Yükselen Başak

  Yönetici gezegenimiz Merkür, Yengeç’te uzun bir yolculuk yapacak ve haftanıza bu durum damgasını vuracak. Özellikle de aşk hayatınızda önemli değişimler meydana gelecek ve partnerinizle ilişkinizi nasıl sürdüreceğiniz hakkında önemli kararlar alacak ve bu hafta bu konuyla oldukça fazla kafa patlatacaksınız. Hatta bu hafta eski ya da yeni fark etmeden size zarar verdiğini düşündüğünüz, verdiğiniz kadar sevgi almadığınız arkadaşlarınız ile ilişkinizi tamamen bitirebilirsiniz. Maddi konularda zorluk çekeceksiniz ama hafta sonu Güneş’in Aslan burcunda olması ve Uranüs ile zorlu bir etkileşim içerisine girmesi sayesinde yurtdışı bağlantılarınız ile önemli gelişmeler yaşayacaksınız.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

    İş hayatınızda bolca iletişi kuracağınız bir haftaya adım atmaya hazır olun. Kariyerinizi etkileyecek önemli kararlar alacak ve önemli konulara adım atacaksınız. Bunun yanı sıra ailevi problemler ve ayrılıklar yaşamınız da oldukça olası. Aile üyelerinden en çok değer verdiğiniz kişiye karşı sorumluluklarınızı yerine getirmiyorsunuz, bu hafta ona daha fazla zaman ayırmaya özen göstereceksiniz. Aile konularınızla alakalı eski konular gündeme gelecek ve sonrasında bir daha hiç açılmamak üzere kapanacaklar. Haftanın tam ortasında Merkür ile Neptün olumlu bir etkileşim geçirecek ve bu etkileşim sizlere sezgiler vererek bazı belirsizliklerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Duygularınızı ve zekanızı bu aşamada devreye sokacaksınız ve çok güzel ilerlemeler kaydedeceksiniz. Maddi harcamalarınıza ve bütçenize dikkat etmelisiniz çünkü bu hafta sonu Güneş ile Uranüs arasında zorlu bir etkileşim gerçekleşecek.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

    Bu haftaya selamınızı burcunuza yolculuk yapan Ay ile yapıyorsunuz. Bu nedenle de ikili ilişkilerinizde çok fazla sahiplenici tutumlar sergileyebilirsiniz. Unutmamalısınız ki zorla güzellik olmayacaktır ve uyumlu bir birliktelikte temel şart aslında karşılıklı anlaşma ve karşılıklı uyumdur. İletişim gezegeni Merkür, bu hafta hem Mars hem Plüton hem Neptün Hem de Jüpiter ile etkileşimde olacak, bu da ailevi konularda uzun süredir beklemekte olduğunuz kararların sonuca varmasını sağlayacaktır. Araba ya da ev alıp satmak gibi adımlarda bulunabilirsiniz. Hafta sonu Aslan burcunda Güneş’in olması ile önemli bir değişime gideceksiniz. Güneş ile Uranüs arasında yaşanacak olan gergin etkileşim, özel hayatınıza, iş hayatınıza ve beklenmedik olaylara karşı değişimler yaşamınızda etkili olacaktır. Ayrıca kariyer hayatınızda bu hafta için değişim ve tekliflere açık olun.

Yay Burcu ve Yükselen Yay

   Yay burcu için bu hafta tam bir maddiyat haftası olacak. Kazanç ve harcamaları çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Çünkü çevrenizdeki insanların yanlış tutum ve davranışları nedeniyle ekstra harcamalarınız çıkabilir. Ayrıca unutmuş olduğunuz bir kredi, bir borç vs. sahibi de olabilirsiniz. Bu nedenle de düzenli bir inceleme ve kontrol yaparak borçları ödemelisiniz aksi takdirde ilerleyen zamanda zorluk çekebilirsiniz. Bu hafta maddiyat yanı sıra ilişkilerde beklemediğiniz ve asla kaçamayacağınız durumlar, değişimler meydana gelecek. Bahaneler bulmaktan kaçınmalısınız, çünkü ne kadar uzatırsanız size o kadar olumsuz dönüşü olacaktır. Haftanın son günüde Aslan burcun ola Güneş ve Boğa burcunda olan Uranüs arasında bir etkileşim gerçekleşecek ve bunun etkisiyle uzaklardan gelecek olan bir haber ile gündeminiz kökten değişim gösterebilecektir. Bu değişimler de rutin hayatınızı etkileyebilecektir.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

    Haftanın tamamında tüm ikili ilişkilerde evrim niteliğinde değişimler olacak ve hiç aklınıza gelmeyen konular, olaylar yeniden ortaya çıkabilecektir. Hem iş hem de aile hayatınızda 2018 senesinden bu yana ne kadar gereksiz ve üstü açık kalan konu varsa hepsinin artık kapanma zamanı geldi. Yaşamınızda uymak zorunda kaldığınız kurallar ya da adapte olmak zorunda olduğunuz kişiler varsa eğer onlara zaten adapte olmuşsunuz demektir, yoksa beraber olmazdınız, çünkü kolaylıkla kendinizi düşünerek hareket edebilir bi haftadasınız.  Bu hafta atacağınız tüm adımlar ve vereceğiniz bütün kararlar ile hayatınızda oluşabilecek pürüzlerin önüne geçebileceksiniz. Bu haftanın size en iyi getirisi olan söz, "Değişen hayat düzeninizde kimseye fikir sormamalısınız" olacaktır. Fikir sormak hoşunuza gidiyor olsa dahi öncelikle kendi benliğinizle iletişime geçmelisiniz. Eğer sadece kendi isteklerinize ve arzularınıza odaklanacak olursanız, gerçek mutluluğu yakalayabilesiniz. Bazen hayat boyu bir şeylerin peşine düşmektense hayal dünyasında kalmak çok daha mutluluk vericidir. Her ne kadar kötü yanları olsa da arada bunu yapmak sizin yeni fikirler edinmeniz, ideallerinize ulaşmanız için oldukça önemlidir. Hafta sonu Güneş ile Uranüs arasında yaşanacak olan etkileşim, aşk hayatınızda belirli hareketlenmeler gerçekleştirecektir.

Kova Burcu ve Yükselen Kova

         Merkür, iletişim gezegeni olarak bu hafta önce savaşçı olmasıyla bilinen Mars, sonra bolluk ve bereketin timsali Jüpiter, daha sonra hayal dünyasının baş kahramanı Neptün, sonrasında ortalığı kasıp kavuran Plüton ile etkileşimler içerisinde olacak, bu da aksiyonu bol ve hareketli olan bir haftaya adım atmış olacaksınız. Bu tempo ile kazalara ve bol riske hazır bir yaşantı sizi bekliyor. Öncelikli olarak hayatınızda zorluklara hazır olmalısınız ve baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple de temkini elde tutmalı, enerji tüketmeden elinizden gelenin en iyisini yapmaya özen göstermelisiniz. Bu hafta sizin için kemik, mide, kas, eklem, diş gibi vücut bölümlerinize dikkat etmeniz gereken bir hafta. Son olarak Aslan burcunda bulunan Güneş ile Uranüs arasında yaşanacak olan etkileşim ile beklenmedik aşklara yelken açabilir ve hiç aklınızdan geçmeyen bir iş teklifi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Balık Burcu ve Yükselen Balık

   Balık burcu için duygusallık zaten ön plandadır ama bu hafta asla ilişkilerde mağdur rolünde olmamalısınız. Sınır çizmediğiniz duygularınıza bu hafta sınırlar koymalı ve karşınızdaki kişilere bu hafta hiçbir konuda boyun eğmemelisiniz. Bu hafta sonrasında her şey oldukça yolunda olacak ama bu hafta çok kritik bir hafta. Bir tarafın çok kontrolcü olduğu ilişkilerden kaçınmalısınız ve yaratıcı olacağınız bu haftayı mutlaka değerlendirmelisiniz. Haftanın tam ortasında Merkür, Neptün ile sizin burcunuzda olacak ve sezgisel, sanatsal yönünüz oldukça baskın olacak. Yeteneklerinizin pozitif enerjisi ile çok güzel vakitler geçirebileceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Bu hafta doğanı pozitif enerjisine kendinizi bırakacak ve tüm doğa ile bütünleşeceksiniz. Hafta sonu ise kalbinizin çarpmasına neden olacak olaylar ile hayatın ritmine bağlı kalarak en doğru yolu seçeceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 17:13

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE