20-26 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları

Geçtiğimiz hafta NASA, 13. burç olarak Yılan burcunu kabul etti. Hayatımıza yepyeni bir burç daha dahil ettik. Peki 20-26 Temmuz 2020 gökyüzündeki takım yıldızlarının dizilimi diğer 12 burç için ne söylüyor? Kimin kapısını aşk çalacak, kimler bolca para kazanıp harcayacak. İşte 20-26 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları...

20-26 Temmuz 2020 Haftalık Burç Yorumları

20 Temmuz, yeni bir haftanın ilk günü ve bir ay önce meydana gelen Güneş tutulmasının ayak seslerini az çok duyuyoruz ama çoğunlukla arınarak yeni aya doğru adımlar atıyoruz. Bu hafta katı kurallar ile karşı karşıya kalan Yengeç burcunu ve Yeni Ay etkisi ile çevremizdeki insanlarla ilişkilerimizde bize düşen görevleri ve rolleri sorgulamaya başlıyoruz. Yeni Ay dönemleri, dünyanın enerjisinin en yüksek olduğu dönem olduğundan, evren bu yüksek enerji ile enerjisini biz insanlara yüklemeye başlayarak hepimizin kendimizi sorgulamasına sebep oluyor. Yeni ay, hepimizi mercek altına alıyor. Merceğinden baktığımızda da aslında güneş tutulmasının bizlerde bıraktığı etkileri göreceğiz. Bu nedenle de bu hafta alında güneş tutulmasının son demleri haftası da diyebiliriz. Bunların yanı sıra Güneş ile sınırlarımızı kesin olarak çizecek olan Satürn karşıtlığı, bu haftamızı tamamen net yönlere itecektir. Yani bu hafta belirli konularda, hayatımızın temeli saydıklarımızda keskin rota değişimleri yaratacaktır. Ailevi konularımızda ve hayatımızın merkezinde sayılacak ilişkilerimizde mutlaka düşünmek, yeniden sorgulamak aşamasında olacağız. Hadi bakalım, bu haftanın güçlü burcu neymiş…

Öncelikle, hafta içinin tam ortası Çarşamba günü, gökyüzünün iki önemli ışığı olan güneş ve ay, Aslan burcunda seyahate çıkacak. Bu seyahat ile içimize bolca neşe ve enerji dolacak bu hafta. Geleneksel konularımızdan ve kendimize koyduğumuz koyu kalıplardan, sınırlardan sıyrılacağız ve sosyal hayatımızın neşesine, iyimserliğine ve görkemli fırsatlarına odaklanacağız. Daha pozitif bir ruh hali dileyecek ve buna sığınacağız. Hatta bu hafta yaz sıcaklarının da getirisiyle gevşeyen gönül bağları, yeni bir aşk arayışında olacak. Perşembe günü ise iletişim gezegeni olarak bilinen Merkür ile hayallerin, ideallerin kahramanı ola Neptün arasında uyumlu bir etkileşim havası olacak, romantizm böylelikle doruklara çıkacak. Bütün bu birleşimler de mantıktan ziyade duygu ve hislerin ön planda olmasını sağlayacaktır. Kurulan hayallerin peşinden gitmek isteriz, duygularımıza teslim oluruz. Hafta sonu ise tamamen Terazi burcunun olacak. Ay, Terazi burcuna seyahat edecek ve böylece ortaklıklar, ikili ilişkiler önemli canlanmalar yaşayacak. Ancak İkizlerde Venüs ve Neptün, zorlu bir etkileşim yaşayacağı için hayal kırıklığı yaşanması an meselesi olacaktır. Bu sebeplerle de kendi kararlarınıza güvenmelisiniz, karşı tarafın vereceği olumsuz, negatif enerjileri belirsiz tutmalı, önemsememelisiniz.

Koç Burcu ve Yükselen Koç

Pazartesi günü, bilindiği üzere Yeni Ay var ve dünyaya verilecek olan kuvvetli enerji, bazı başlangıçlar yaşanmasını sağlarken, aile içinde meydana gelen katı kurallara takılma olasılığını ortaya koymaktadır. Çevrenizde yakın ya da uzak herkesin eleştiri dünyası size karşı açık olacak ve sizin girişimci ruhunuzu asla anlamayıp sürekli bir eleştiri yağmurunda bulunacaklar. Sizin yapmanız gereken tek şey ise engellere ya da eleştirilere asla takılmadan hedeflerinize emin adım gitmek olacaktır. Bunların yanı sıra Salı günü, Güneş, Aslan burcuna yerleşecek ve cesaretli bir şekilde adım attığınız konulardan mutlaka olumlu dönüş alacaksınızdır. Fikir ayrılıkları ortaya çıkacak olsa bile emin olun sonuç sizin istediğiniz gibi olacaktır. Tek detay cesaretli olmak olacaktır.

başak burcu

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

Bu haftaya ilk adımınızı Yengeç burcunda olan Yeni Ayın koruyuculuğu ile atıyorsunuz. Geleneksel bağlara ve kurallara bağlı kalarak bu hafta bütün aile düzenlemelerinizi yapabilir ve ticari paylaşım hareketi yapmak adına kararlar verebilirsiniz. Salı günü Güneş ve Ay Aslan burcunda buluşacak. Bu büyük buluşma ile artan ışık enerjisi, evrenin size olumlu dönüşleri ile sonuçlanacak ve uzun zamandır görüşmemiş olduğunuz kişiler ile görüşmenizi ve sıkı bağlar kurmanızı sağlayacaktır. Hasret giderecek, bağlarınızı sıkılaştıracaksınız. Buram buram aşk dolu olan geçmiş anılarını anacak ve hatta bu anıları hayatınıza geri çağırma olasılıklarınız da hayatınızın gündeminde olacaktır. Perşembe günü ise iletişim gezegenimiz Merkür, Neptün ile dengeli bir iletişim sağlayabilecek. Bu iletişim ile birlikte spiritüel konulara karşı olan ilginiz yoğun artış yaşayacaktır. Hafta sonu geldiğinde ise huzuru beklerken istemediğiniz ve şaşırdığınız tartışmalara şahit olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey boğa asilliğini bozmadan sadece uzak durmak olacaktır.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Temmuz ayı, İkizler burcu için farklı bir ay. Çünkü bu ay, Yeni Aya iki defa ev sahipliği yapacaksınız. Bu da sizin ev konuklarına oldukça çok zaman harcamanız demektir. Bu hafta öz değerlerinizi ve yeteneklerinizi korumalısınız. Aileniz içinde yeni bir iş kurmak için ya da ortaklık için muhabbetler dönerken siz kurulu olan bir ortaklıktan ya da kurulması planlanan bir ortaklıktan uzak kalıp kendi başınıza planlar yapmayı isteyecek ve bunun için adım atacaksınız. Salı günü ise yine Güneşin Aslana uğraması ile birlikte geleceğe yönelik kurduğunuz planlarınıza ve hedeflerinize doğru sağlam adımlar atmak adına cesaret dolu adımlar atacaksınız. Ancak bunun yanında Güneş ile Satürn arasında meydana gelecek sert bir çatışma ile aksiliklerle karşılaşabilir ve bazı problemlerinizi de çözmek zorunda kalmanız meydana gelebilecektir. Hafta sonu ise Teraziye doğru yapılacak olan yolculuğunu emin adım sürdüren Ay, Venüs ve Neptün arasında oluşacak olan gerginlik ile sizin hayatınızda biraz negatif enerjilere sebep olacaktır. Özellikle de özel hayatınızda kırgınlıklar meydana gelebilir.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

21 Haziran’dan bu yana ikinci kez Yeni Aya ev sahipliği yapacaksınız ve bu da size vuracak olan kuvvetli enerjiyi ortaya çıkarmaktadır. Siyah Ay diye anılan bu dönem içerisinde ailevi konular sizin gündeminizde olacaktır. Ailevi konularla yoğun olarak ilgileneceksiniz. Sanki tam kendiniz için kararlar alıp bireysel değerlerinize önem vereceğiniz ve daha ön plana atacağınız bir dönemde karşınızda katı kurallar bulacaksınız. Bu durum içerisinde de katı kuralları olan kişiler ve kurumlar ile karşı karşıya gelme olasılığınız artacaktır. Tüm bunlar hem aile içi hem de iş görüşmelerinizi baştan sonra yeniden değerlendirmenize sebep olacaktır. Ancak iyi haberi vereyim; hafta ortasında büyük ilgi göreceğiniz ve birçok şeyinizle takdirleri üzerinize toplayacağınız ortamlar sizi bekliyor olacak. Bütün bunlarla birlikte dikkat etmeniz önemli bir konu var; sevdikleriniz için hep koruyucu bir melek görevi görüyorsunuz ancak cebinize, harcamalarınıza özen göstermeli biraz daha dikkat etmelisiniz. Kontrolsüz harcamaları kontrol etmeli ve kendinizi mutlaka korumalısınız. Merkür ve Neptün arasındaki iletişim ile birlikte duygusal dünyanızda önemli hareketlenmeler meydana gelecek ve ilişiklerinizde yaşanacak olan gerginliklerden çok ustaca sıyrılabileceksiniz.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

Yeni Ay, bu hafta etkisini her burçta olduğu gibi Aslanlara da gösteriyor ve iki yıl kadar süredir aile içinde sürekli var olan sıkıntılar, zor koşullar, iş arkadaşlarınız ile yaşadığınız sorunu ilişkiler vs. artık sizin son noktanıza geliyor ve siz artık ilişkileri sonlandırarak kendinize yeni denizler bulacaksınız. Yeni koşullar içerisine iteceksiniz kendinizi ve en çok dikkat etmeniz gereken konu, bu süreçte vücut sağlığınız olacak; olmalı… Ayrıca aile içinden, özellikle de annenize ayırmadığınız zamanı ayırmalı ve onunla ilgilenmelisiniz. Şans, bu hafta sizinle olacak bunu unutmamalısınız. Güneşin sahip olduğu muhteşem görkemli enerji, ay ile birlikte sana muhteşem fırsatlar sunacak. Sosyal hayatınızda hareketlenmeler olacak ve olumlu gelişmeler yaşanacak. Ayrıca iş sahibi olsanız dahi yeni iş fırsatlarına açık olun çünkü bir şekilde karşınıza yeni iş fırsatları çıkacak. Hafta sonu Ay, Terazi burcunda olacak ve bu da arkadaş gruplarınız ile birlikte yeni gruplara girme olasılığı demektir. Sosyal hayatınızın hareketlenmesine hazır olun!

ikizler

Başak Burcu ve Yükselen Başak

Başak burcu olarak her zamanki gibi duygusallık ön planda olacak bu hafta da. Özellikle sosyal ilişkiler konusunda duygusal bir arayış içerisinde olacaksınız. Haftanın ilk günlerinde uzun zamandır görüşmediğiniz eski dostlarınızla görülme olasılığınız oldukça yüksek ve buna ek olarak sosyal ortamlarınızın bazılarından uzak kalmanız da gerekebilmektedir. Aşk hayatınızın monoton ilerlediği bazı anları var ve bu süreçlere canlılık katmak istiyor, ilişkilerinize bir nebze daha aydınlık katmak istiyorsunuz. Ancak önünüzde bir engel var… Güneş ile kısıtlayıcı gezegenimiz Satürn yine karşı karşıya! Bu durum, altından kalkamayacağınız işler çıkarabilir karşınıza; bunlara karşı direnmeli ve hayatınızın her alanında zevk almaya bakmalısınız. İç dünyanız, Başak olarak oldukça yüksek kuvvete sahip ve siz buna odaklanarak, içinizdeki güce sığınarak hareket etmelisiniz. İkilemlerden kaçınarak bu haftanızı sağlıklı bir şekilde bitirebilirsiniz, bu da benden size püf noktası olsun; sevdiklerinize danışın, onlar sizi doğru teke çıkaracaktır.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

Siyah Yeni Ay, Pazartesi günü Yengeç burcunun son derecelerinde olacak ve bu da özel hayatınızda da iş hayatınızda da yeni bir devire adım atmak anlamına gelmektedir. Evde ebeveynlerinize karşı olan sorumluluklarınız artacak ve birçok soruna çözüm bulmak adına çabalayacaksınız. Bu hafta gayrimenkul planlarınız varsa tamamen uzaklaşın, çünkü sizi hem çok yoracak hem de yanlış davranışlarda bulunmanıza neden olacaktır. Salı günü, Aslan burcuna uğrayan Güneşin yüksek enerjisine sığınabilir ve kendinize unutulmaz enerji yüklemesi yapabilirsiniz. Hayatınızda bulunan güçlü erkek profillerine bu dönem çok ihtiyacınız olacak ki onlarla tartışmaktan özellikle bu hafta kaçınmalısınız. Ve tüm bunlara ek olarak haftanın sonlarında Ay, burcunuzda minik bir seyahate çıkacak ki bu da size yeni bir aşkın yelkenlerini açıyor demektir.

akrep

Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Akrep burcu olarak bu hafta sizin karar verme haftanız olacaktır. Özellikle Ay’ın yengeç burcuna geliyor olması sizin hayat akışınızda karar bölgesine gelecek ve artık kararlarınızı vermeye ve hatta işe koyulmaya başlayacaksınız. Uzun zamandır resmi kurumlardan beklediğiniz dönüşleri de alabileceğiniz bir hafta olacak. Bu haftanın enerjisi sizin için eksik parça tamamlama haftası olacaktır. Bu sebeple de eksiklerinize odaklanın ve çözümlerine ulaşmak için adım atmaktan kaçınmayın! Hafta ortasında Güne, Aslan burcuna ziyarete gidecek ve bu yolculuk ile birlikte toplum önünde önemli bir başarı elde edeceksiniz, bu da kimlik kazanmanıza, önemli bir rol kazanmanıza vesile olacak. Kariyerine içten içe önem veren bir burç olarak önemli adımlar atabileceğiniz, kariyerinize güzellikler katacağınız bir hafta olacak. Bunların yanı sıra Merkür ve Neptün arasındaki olumlu etkileşimler sayesinde sezgileriniz oldukça güçlenerek aile içinde koruyucu tavırlar sergileyeceksiniz. Hafta sonu ise Ay’ın Terazi burcuna minik ziyareti, gizliden gönül hikayelerine adım atmanıza da işarettir; gönlünüzü doğru kişiye düşürmeye özen göstermenizi öneririz…

Yay Burcu ve Yükselen Yay

Yeni Ay haftası, Yay burcu için baştan sona maneviyat dolu bir hafta olacak. Ev almak adına kredi başvurusunda bulunmak ya da hayatınız için çok önemli olan kararlar almak istiyorsanız eğer tam bir karar verebilme haftasındasınız. Toprak yatırımı yapmak istiyorsanız eğer yine iç gücünüz sizin için iyi şeyler yapacaktır. Aslan burcuna hafta ortasında Güneşten bir ziyaret olacak ve bu da sizin pozitif alan oluşturarak pozitif anlamda gelişmeler yaşamanızı sağlayacaktır. Akademik ve hukuki konular bu hafta gündeminizde olabilir; ayrıca sosyal medyada farklı alanlara şahit olabilecek ve yönelimler göstereceksiniz. Son olarak Terazi burcu ve Ay arasındaki etkileşim de sizi çapkınlık ve sadakat arasında bir çizgide tutacak…

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

Pazartesi günü, haftanın ilk günü her ne kadar sendrom günü olarak ilan edilse de Yeni Ay oğlaklara önemli dokunuşlar yapmaktadır. Partneriniz olacak kişi size mutlaka bir Yeni ay vaktinde gelecektir, çünkü bir oğlak olarak enerji sizden sorulur. Gelecek için önemli kararlar almak istiyorsanız eğer Pazartesi günü sizin için ideal bir gün olacaktır. Yeni Ay’ın ve yeni bir haftanın enerjisi Oğlaklara sihirli bir değnekle dokunuyor. Eğer bir ayrılık gündeminizde varsa da mutlaka sağduyu ile yaklaşacak ve her zaman olduğu gibi net kararlarla adım atacaksınız. Son zamanlarda kafanıza takılan herhangi bir konu varsa eğer Pazartesi yine sizin gününüz; bir şeylere adım atacaksanız eğer Pazartesi en doğru gün olacaktır. Hafta ortasında Yengeç burcunda olan Merkür ile Balık burcunda olan Neptün mükemmel bir etkileşim kuracak ve karşınızda duran insan ile empati kurarak onu anlamak ve affetmek sizin büyüklüğünüzü gösterecek ve yapacağınız en doğru şey olacaktır. Unutmayın, yalnızlık Allah’a mahsustur ve bunu kendinize sürekli hatırlatarak herkesten bir uzaklaşma arzunuzu iteklemelisiniz. Dostlarınız, sizler için doğru kişiler çünkü oğlak dost konusunda yanlış kararlar vermez. Eğer bir hata olduysa da bu insanların genel değişimindendir, yoksa bir oğlak insanlar konusunda yanılamaz. Bunların yanı sıra Aslan burcuna uğrayacak olan Güneşin etkisi sizde bir aylık kadar maddi hareketlenme sağlayacak. Yani hem çok kazanıp hem de bolca harcayacaksınız. Küslük var olan insanların bile bu hafta size bir maddi dokunuşu olacaktır. Unutmayın yeni iş teklifleri bu hafta sizinle olacak; fırsatlara her zaman kapınızı açık tutmayı unutmamalısınız!

Kova Burcu ve Yükselen Kova

Haftanın başlangıcı Yengeç ile Yeni Ay’ın etkileşimiyle olacak ve hayatınızda bu sebeple düzensizlikler yaşanacaktır. Hatta bu hafta sürekli değişimler yapmak isteyeceksiniz. Bu hafta evcil hayvanlara karşı sevginiz artacak ve bir sahiplenme ya da var olanın bakımını üstlenmek isteyebilirsiniz. Sindirim sisteminizi biraz fazla yoruyor gibisiniz, bu yormayı biraz kontrol altına almalısınız. Merkür ile Neptün ilişkisi ile iş hayatınızda maddi kayıplar yaşanabilecektir. Yaptığınız bütün görüşmelerde mutlaka davranışlarınızı kontrol etmeli ve yaptığınız tüm işleri sonuna kadar hak ettiğinizi alacak gibi davranmalısınız. Yaratıcılığınızın ve inançlarınızın kuvvetli olduğu bir hafta olacak ve çevrenizde farklılıklar ile karşılaşma olasılığınız olukça yüksek. Sosyal ortamlarda bu hafta üst düzey eğleneceksiniz, eğlenceli bir haftaya hazır olun!

Balık Burcu ve Yükselen Balık

Pazartesi günü Yengeç ile Yeni Ay etkileşimi sizi ailenize karşı daha koruyucu hale getirecektir. Aşık olduğunuz kişiye karşı beslediğiniz tüm duygularınızı açmak ve kalbinizde kime karşı ne varsa açmak için en doğru haftadasınız. Zihin gücünüzden yararlanmanız gereken ve insanları doğru tartarak bazı davranışlarınızı dengeli kullanmanız gereken bir haftadasınız. Çocuğunuz varsa eğer tatile çıkma gibi planlarınız olabilir ancak eğer böyle bir planınız varsa koyulacak olan katı kurallar tüm ortamın bozulmasına neden olabilecektir. Eski arkadaşlıklarınızda kopmalar yaşayabilirsiniz. Terazi burcuna Yeni Ay biraz ziyarette bulunacak ve bu da sizde biraz harcama korkusu oluşturacak. Öz değerlerinizden ve yeteneklerinizden asla kopmamalı ve onlara sıkıca tutunmalısınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 20:52

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE