Ağlamak vücudun iç ve dış stresörlere karşı dengeyi korumaya çalışmasının yollarından biridir. Ayrıca, iyi bir ağlama zihin durumunuzu iyileştirebilir, stres seviyenizi düşürebilir ve dengeyi yeniden kazanmanın bir yolu olarak size yardımcı olabilir. Ama yine de tuzlu gözyaşlarının cildinize zararları da vardır.

 Ağlamanın cildinize ne tür zararlar verdiğini biliyor musunuz?

Ağlamak zor duyguların bir sonucu olsa da, stresi azaltmaya yardımcı olabileceğinden, zamanla stresle ilgili cilt sorunlarını kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir. Bu çözümleri bulana dek yüzünüzdeki kuruluğu ve tahrişi azaltmak için yüzünüze nazikçe bir nemlendirici uygulayın.

 Ağlamanın cildinize ne tür zararlar verdiğini biliyor musunuz?

Son zamanların trendi saç ekim uygulaması nedir? Saç ekim süreci nasıl ilerliyor? Son zamanların trendi saç ekim uygulaması nedir? Saç ekim süreci nasıl ilerliyor?

Ağladıktan sonra cildinizi eski haline getirmek, korumak ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmak için yüzünüze serin bir bez koyun. Bir sonraki adım ise, tuzlu gözyaşları ve aşındırıcı peçeteler tarafından bozulan cilt bariyerini onarmaktır. Yüzünüze nazikçe bir nemlendirici uygulayın. Tercihen skualen, seramidler veya hyaluronik asit bileşikleri içeren bir nemlendirici uygulamak, cildin su tutma merkezinin yenilenmesine ve tahrişin azaltılmasına yardımcı olabilir.

 Ağlamanın cildinize ne tür zararlar verdiğini biliyor musunuz?

Ağladığınızda, göz çevresindeki yumuşak doku bölgedeki kan damarları ve bölgedeki artan kan akışı yüzünden genişler, kızarıklığa ve şişkinliğe neden olur. Bu neden göz bölgemiz ağladığımız zaman çok fazla şişer. Bu şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilecek kafein ve nergis içeren göz kremlerini deneyebilirsiniz. Ayrıca buzdolabında bekletilmiş bir face roller ile de bu şişliklerin inmesine yardımcı olabilirsiniz.