Adnan Oktar ve grubuna yönelik 76'sı tutuklu 238 sanık hakkında açılan dava görülmeye devam etti. Mahkeme heyeti, mütalaasını açıklaması için dava dosyasının savcıya gönderilmesine karar verdi. 

ADNAN OKTAR DAVASININ PERDE ARKASINDA NE VAR MİNE KIRIKKANAT AÇIKLADI

Kamouyunda Adnan Hoca olarak bilinen ve kedicikleriyle (mürit/örgüt elemanı) A9 isimli kanalda yaptığı şovları nedeniyle sürekli göz önünde olan Adnan Oktar ve örgütünün perde arkasında hangi karanlık işlerin döndüğünü yazar Mine Kırıkkanat açıkladı. Mine Kırıkkanat, “Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davası”nın sadece zorlu fuhuş ve işkence çetesi olmadığını ileri sürdüğü yazısında, "çocukları kendilerinden koparılan yüzlerce ailenin, mahkemelerde haksız yere mağdur edilen binlerce yurttaşın, siyasete sızan şantajın, haracın ve kan satışından istihbarata, yabancı güçlere çalışan derin bir mafyanın davasıdır" ifadelerini kullandı.

adnan oktar

ADNAN OKTAR 30. AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDE 4 GÜN BOYUNCA SAVUNMA YAPTI

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında görülen duruşmaya tutuklu sanık Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda tutuklu ve tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada taraf avukatları da yer aldı.

adnan oktar kedicikler silivri dava

Duruşma, haftanın başında başlayan tutuklu sanık Adnan Oktar'ın hazırlanan ek iddianameye karşı savunmasının alınmasıyla devam etti. Ek iddianameye karşı Adnan Oktar'ın savunmasının alınması 4 gün sürdü. 

Oktar'ın savunmasının alınmasının ardından taraf avukatları sanıkların tutukluluğuna ilişkin beyanda bulundu.

Son Dakika: İstanbul'da dehşet! Eşi evi terk eden baba, 3 çocuğunu asarak intihar etti Son Dakika: İstanbul'da dehşet! Eşi evi terk eden baba, 3 çocuğunu asarak intihar etti

Mahkeme heyeti, sanıklar hakkında tutukluluk incelemesi yaparak, tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesine hükmetti. Ara kararını açıklayan heyet, mütalaasını açıklamak üzere dava dosyasının savcıya gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

adnan oktar boğaz

ADNAN OKTAR VE ÖRGÜTÜ HAKKINDA 3 BİN 908 SAYFALIK İDDİANAME HAZIRLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianamede Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 226 sanık ile 125 mağdur-müşteki yer alıyor. 

İddianamede Adnan Oktar Suç Örgütü'nün kuruluşu, yapısı, kuralları, örgüt içi evlilikler, örgütün tarihsel gelişimi, ideolojisi, amacı, örgütün cinsel-mali sömürü düzeni, örgütün gelir kaynakları, silahlanma yapısı, örgütün hukuk grubu, propaganda faaliyetlerine yer veriliyor.

adnan oktar kedicik

İddianamede, ev aramalarında 79 tabanca, 23 tüfek ve 17 bin 596 adet fişek ele geçirildiği belirtiliyor.

İddianamede, 11 Temmuz 2018 tarihinde Oktar ve grubuna yapılan operasyonlarda, "Dragos"  olarak tabir edilen örgüt merkezinde arama işlemlerini gerçekleştiren kolluk personeline yönelik olarak, hâli hazırda tutuklu bulunan örgüt mensubu Mert Sucu tarafından Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlisine 2 adet ateş açıldığı ancak çelik yelekten dolayı herhangi bir ölüm olay yaşanmadığı ifade edildi.

adnan oktar kedicikler stüdyo

İddianamede toplam 226 şüphelinin "Siyasal veya askeri casusluk suçuna teşebbüs", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma-yönetme", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme" ve "Cinsel istismar" gibi toplam 24 ayrı suçlamayla cezalandırılmaları talep ediliyor.